کد خبر: ۵۱۰۵۸۶
تاریخ انتشار: ۲۸ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۳۵

معاون سیاسی و اجتماعی استاندار تهران درباره آخرین وضعیت تعیین تکلیف اراضی املاک با کاربری آموزشی توضیحاتی داد.

به گزارش شفاف، شکراله حسن بیگی معاون سیاسی و اجتماعی استاندار تهران در جلسه شورای آموزش و پرورش شهر تهران با تبریک سالروز ورود آزادگان به کشور و در پیش بودن شروع سال تحصیلی جدید اظهار داشت: امید است که ویروس کرونا به زودی نابود شود و شاهد حضور بدون دغدغه دانش آموزان در مدارس باشیم، چرا که ارتباط دانش آموزان و معلمان در محیط مدارس زمینه اجتماعی شدن دانش آموزان را فراهم می‌کند.

وی ادامه داد: به سبب دشواری مسئولیت آموزش و پرورش از تمام دستگاه‌های اجرایی عضو شورا و یا غیر عضو درخواست می‌شود به مدارس کمک کنند، در این راستا با توجه به آغاز سال تحصیلی جدید از ۱۵ شهریور ماه، جهت اطلاع رسانی ظرفیت صدا و سیما و شهرداری جهت اقدامات فرهنگی و تبلیغی به کار گرفته می‌شود تا فضا فرهنگی و آموزشی شود.

معاون سیاسی و اجتماعی استاندار تهران عنوان کرد: بازگشایی مدارس با توجه به شیوع کرونا نیازمند رعایت دقیق و سختگیرانه پروتکل‌های بهداشتی است تا سلامت دانش آموزان حفظ شود و خانواده‌ها آسودگی خاطر داشته باشند.

حسن بیگی سپس گفت: در مورد تعیین تکلیف اراضی املاک با کاربری آموزشی که قبل از طرح تفصیلی ۹۱ مسکونی بوده و در آن سال به صورت استیجاری یا مالک شخصی بهره برداری آموزشی می‌شده، مقرر شد کارگروهی در حوزه معاونت عمرانی با حضور نمایندگان شهرداری موضوع را بررسی و نتیجه در شورای آموزش و پرورش مطرح شود.

وی همچنین تصریح کرد: در مورد ۵ درصد عوارض صدور پروانه‌های ساختمانی، تفکیک زمین‌ها پذیره و نوسازی دریافتی شهرداری مقرر شد شهرداری میزان و درصد دقیق عوارض دریافتی را به شکل شفاف اعلام کنند.

معاون سیاسی و اجتماعی استاندار تهران سپس خاطرنشان کرد: موضوع تعیین هزینه برای صدور المثنی مدارک دپیلم نیز به سبب ماهیت موضوع بر اساس اسناد بالادستی و از طریق وزارت آموزش و پرورش پیگیری می‌شود.

انتهای پیام/

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار