کد خبر: ۵۱۰۵۹۰
تاریخ انتشار: ۲۸ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۳۹

رئیس کمیته ملی المپیک گفت: امروز ما یک سالن را افتتاح نکردیم، بلکه بخشی از هویت و تبار کشتی ایران را به نمایش گذاشتیم.

به گزارش شفاف، رضا صالحی امیری در مراسم افتتاح سالن نوسازی شده توفیق جهانبخت، گفت: همه نام‌آوران و بزرگان کشتی امروز لبخند به لب دارند که به خانه خود آمدند و از انسان‌های بزرگ و با فضیلت یاد کردند.

وی افزود: احساس می‌کنم کشتی در ایران ویژگی‌های ممتازی دارد و هر وقت دبیر درخواستی را مطرح کرده است، بلافاصله من و دیگر مسئولان به کمک او می‌رویم. امجدیه ریشه ورزش کهن ایران است. امروز ما یک سالن را افتتاح نکردیم، بلکه بخشی از هویت و تبار کشتی ایران را به نمایش گذاشتیم.

وی خاطرنشان کرد: کشتی مردمی‌ترین رشته ورزشی ایران زمین است و همه قهرمانان ما از متن مردم آمدند. تختی بزرگ، علیرضا دبیر و دیگر بزرگان از متن جامعه رویش کردند. آغازگر افتخار ما در عرصه‌های جهانی،داخلی و مرام پهلوانی از کشتی آغاز شده است. کشتی هم مقصد است و هم مقصود. تجلیل از بزرگان کشتی تجلیل از مرام پهلوانی است.

رئیس کمیته ملی المپیک افزود: باید از همه بزرگان کشتی ایران از جمله صنعتکاران، سیروس‌پور، برزگر، برادران خادم، علیرضا دبیر و بزرگان دیگر تشکر کنیم. دبیر ثابت کرد جوان با کفایتی است و می‌تواند گام‌های بزرگتری بردارد و کشتی را به قله‌های توسعه برساند.برای همه قهرمانان کشتی آرزوی سلامتی دارم.

صالحی امیری با اشاره به انتخاب مربیان ایرانی به عنوان بهترین مربیان سال 2019 قاره آسیا افزود: با بنا و غلامرضا محمدی شخصا تماس گرفتم و انتخاب‌شان به عنوان برترین‌های آسیا را تبریک گفتم و بار دیگر نیز تبریک می‌گویم. مطمئن هستم کشتی پرچم پر افتخار ایران را باز هم به اهتزار در می‌آورد.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: