کد خبر: ۵۱۰۶۱۹
تاریخ انتشار: ۲۸ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۸:۰۴

رئیس و نایب رئیس مجلس شورای اسلامی در پیامی درگذشت آیت‌الله تسخیری مشاور مقام معظم رهبری در امور جهان اسلام را تسلیت گفتند.

به گزارش شفاف، محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی و سیدامیرحسین قاضی‌زاده‌هاشمی نایب رئیس مجلس شورای اسلامی در پیام‌های جداگانه درگذشت آیت‌الله تسخیری را تسلیت گفتند.

متن پیام قالیباف بدین شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم
انا لله و انا الیه راجعون

درگذشت آیت الله محمدعلی تسخیری مشاور عالی رهبر معظم انقلاب در امور جهان اسلام و عضو مجلس خبرگان موجب تاسف و تاثر گردید.
آن عالم گرانقدر از چهره های اندیشمند شناخته شده علمی و فرهنگی و اهل حکمت جهان اسلام بودند که همواره در زمینه تبیین دیدگاه های تشیع و فقه اسلامی و نیز ایجاد تفاهم و همدلی میان مسلمانان تلاش وافر داشتند و آثار و تلاش‌های ایشان در مجمع فقه اسلامی ، مجمع جهانی تقریب مذاهب و مرکز مطالعات و تحقیقات ادیان و مذاهب بسیار منشاء اثر و راهگشا بود.
اینجانب ضمن عرض تسلیت به پیشگاه مقام معظم رهبری ، اندیشمندان جهان اسلام ، بیت مکرم و بازماندگان محترم برای آن روحانی جلیل القدر و رحمت واسعه و علو درجات و برای بازماندگان صبر و اجر از درگاه خداوند متعال مسئلت می‌کنم .

محمدباقر قالیباف
رییس مجلس شورای اسلامی

* متن قاضی‌زاده هاشمی به شرح زیر است:

إِنَّا لِلَّهِ وَإِنَّا إِلَیْهِ رَاجِعُونَ

خبر ارتحال عالم و عامل وارسته آیت‌الله محمدعلی تسخیری  رئیس شورای عالی مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی و مشاور مقام معظم رهبری در امور جهان اسلام موجب تأثر و تألم فراوان شد.

آیت الله تسخیری عمر خود را صرف مجاهدت در راه وحدت جهان اسلام کرد و توفیقات بسیار زیادی را در زمینه وحدت جهان اسلام و تقریب ادیان مختلف الهی و آسمانی داشت.

ایشان در طول عمر با برکت خود علاوه بر نقش بسیار ارزنده‌ای در معرفی اسلام در مجامع بین‌المللی، توانست صدای رسای مکتب اسلام ناب محمدی و مکتب تشییع در جوامع مختلف بشری باشد.

آیت‌الله تسخیری در کنار مجاهدت‌های فراوانی که برای وحدت امت اسلام داشت، در بیداری ملت‌ها نیز نقش بسیار مؤثر و غیرقابل انکاری در کارنامه درخشان خود دارد و همواره در کنار سردار بزرگ اسلام شهید حاج قاسم سلیمانی در تقویت محور مقاومت نقش بی‌بدیلی را ایفا کرد.

آیت‌الله تسخیری همواره به عنوان یکی از پیشگامان مبارزه با جریان تحریف در کشور و جهان اسلام بود و در این راه قدم‌های بزرگی در راه دفاع از مذهب شیعه و ادیان الهی برداشت.

درگذشت این عالم والامقام را خدمت مقام معظم رهبری و بیت مکرم ایشان تسلیت و تعزیت عرض می‌کنم و از خداوند باری تعالی طلب مغفرت و علوّ درجات را برای ایشان مسئلت می‌نماییم.

سیدامیرحسین قاضی‌زاده‌هاشمی

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار