کد خبر: ۵۱۰۶۲۷
تاریخ انتشار: ۲۸ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۸:۰۹

نمایشگاه "اینوتکس ۲۰۲۰" از جمله بزرگترین رویدادهای استارتاپی کشور است که با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برگزار می‌شود؛ این نمایشگاه با برگزاری ۳۵۵ جلسه سرمایه‌گذاری برای استارتاپ‌ها به کار خود پایان داد.

به گزارش شفاف، جذب سرمایه یکی از مهمترین اتفاقات برای هر استارتاپی در ابتدای تشکیل است، بر این اساس در رویداد اینوتکس و رویدادهای مشابه‌ای که با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری برگزار می‌شود، سعی می‌شود تا بیش از هر چیز بر روی جذب سرمایه برای استارتاپ‌ها و جوانان فناور تمرکز شود.  

مسئولان رویداد اینوتکس سال جاری، اعلام کردند که بیش از 355 جلسه جذب سرمایه‌گذاری بین استارتاپ و سرمایه‌گذاران دعوت شده، برگزار شد. در 70 درصد موارد، سرمایه‌گذار اعلام کرد که به دلیل جذابیت طرح محصول یا خدمات، مایل است که برای بار دوم نیز با بنیانگذاران استارتاپ ملاقات کند. بر اساس بررسی‌های انجام گرفته، بخشی از استارتاپ‌های حاضر در این جلسات موفق می‌شوند که در نهایت با سرمایه‌گذار قرارداد مشارکت و جذب سرمایه منعقد کنند.

سجاد عباسی فشمی؛ دبیر این رویداد گفت: برای نخستین بار است که با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، یک پلتفرم کامل نمایشگاه مجازی طراحی شد، این پلتفرم در آینده برای دیگر نمایشگاه‌ها نیز قابل استفاده است.

وی همچنین افزود: 10 هزار نفر در افتتاحیه نمایشگاه به صورت آنلاین آن را تماشا کردند و در اختتامیه نیز حداقل 13 هزار نفر بازدید کننده برخط وجود داشت. 65 سخنران داخلی و خارجی نیز در این رویداد سخنرانی کردند که در مجموع 17 سخنران از خارج از کشور حضور داشتند.

عباسی فشمی همچنین بیان کرد: با حمایت صورت گرفته از سوی معانت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری، تخفیف قابل توجه‌ای برای ثبت‌نام کنندگان در نمایشگاه در نظر گرفته شد.

 

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: