کد خبر: ۵۱۰۶۳۳
تاریخ انتشار: ۲۸ مرداد ۱۳۹۹ - ۲۳:۱۵

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام طی پیامی تاکید کرد: آیت الله تسخیری به عنوان چهره شناخته شده در جهان اسلام و ایران منادی وحدت و تقریب امت اسلامی با اثراتی ماندگار و بی نظیر بود.

به گزارش شفاف، علی اکبر ولایتی عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در پیامی ضمن تسلیت درگذشت آیت الله تسخیری مشاور عالی مقام معظم رهبری (مدظله العالی) در امور جهان اسلام تاکید کرد: آیت الله تسخیری به عنوان چهره شناخته شده در جهان اسلام و ایران منادی وحدت و تقریب امت اسلامی با اثراتی ماندگار و بی نظیر بود.

متن پیام ولایتی به این شرح است:

«بسم الله الرحمن الرحیم

انا لله و انا الیه راجعون

خبر تأسف انگیز رحلت عالم ربانی و مجتهد عالی قدر جهان اسلام و مشاور عالی مقام معظم رهبری (مدظله العالی) در امور جهان اسلام، حضرت آیت الله محمد علی تسخیری که عمر با برکت خویش را همواره در راه اعتلای ارزش‌های بلند و متعالی اسلام مصروف داشتند، موجب تأثر و تالم فراوان گردید.

ایشان به عنوان شخصیتی تأثیرگذار در جهان اسلام، منادی وحدت امت اسلامی با اثراتی ماندگار و بی نظیر بودند و خدمات ارزشمندی را از خود به یادگار گذاردند و نام و یاد ایشان به نیکی همواره در اذهان ملت ایران و امت اسلامی ثبت و ضبط خواهد ماند.

این مجتهد نستوه و مبارز همراه امام (ره) و رهبری، با تلمذ از محضر اساتید برجسته همچون آیات عظام و مراجع تقلید شهید سید محمد باقر صدر، خویی، سید محمد تقی حکیم، … علاوه بر شناخت معارف و اندیشه‌های اسلامی، در نجف تحصیلات دانشگاهی را نیز به پایان رسانید و به عنوان شخصیتی جامع الاطراف و آشنا به بسیاری از مشکلات جهان اسلام توانستند در راه وحدت و تقریب امت اسلامی تلاش غیر قابل وصفی را انجام دهند.

مرحوم آیت الله تسخیری در مسئولیت‌های خطیری همچون نمایندگی مجلس خبرگان رهبری، معاون بین‌الملل دفتر مقام معظم رهبری، ریاست شورای عالی و سال‌ها دبیر کلی مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی، نایب رئیس اتحادیه جهانی علمای مسلمان، رئیس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، عضو مجمع فقه اسلامی جده، عضو کمیته فقهی بانک جهانی توسعه اسلامی و … در کنار تواضع و فروتنی همواره تلاش‌های وصف ناپذیری داشتند و ثمرات و برکات بسیاری از اقدامات ایشان کماکان مورد بهره برداری در عرصه‌های داخلی و بین المللی قرار دارد.

تألیف بیش از ۵۰ کتاب به زبان‌های مختلف در زمینه‌های تفسیر، اقتصاد اسلامی، مسائل فقهی، فکری و تاریخی و بیش از ۲۰۰ مقاله نشان دهنده عمق توانایی‌های فکری و علمی ایشان است که شاگردان فراوانی را نیز در جهت خدمت به جهان اسلام پرورش داد.

این ضایعه تأسف انگیز را به محضر امام زمان (عج)، رهبر معظم انقلاب، حوزه‌های علمیه و علمای جهان اسلام، ملت بزرگ ایران، بیت معظم و شاگردان و ارادتمندان آن مجتهد عالی مقام تسلیت عرض نموده، علو درجات و غفران و رحمت الهی را از درگاه خداوند متعال و صبر و اجر برای بازماندگان مسئلت می‌نمایم.»

انتهای پیام/

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار