کد خبر: ۵۱۰۶۶۱
تاریخ انتشار: ۲۹ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۱۵

حجت‌الاسلام خاموشی گفت: ۲ هزار بقعه متبرکه در ۲ هزار نقطه کشور، امسال در فضای باز عزاداران حسینی را میزبانی می‌کنند.

به گزارش شفاف، حجت‌الاسلام سیدمهدی خاموشی رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه، در نشست هم‌اندیشی با هیئت امنای بقاع متبرکه که به‌ صورت ویدئوکنفرانسی برگزار شد، با تأکید بر اینکه هیئات مذهبی پرچمدار محبت به اهل بیت (ع) هستند، اظهار کرد: محبت به اهل‌بیت (ع) ریشه در اعتقادات ایرانیان دارد.

وی با اشاره به اینکه امسال در فضای باز ۲ هزار امامزاده با رعایت نکات بهداشتی مراسم عزاداری محرم برگزار می‌شود، گفت: تمامی این ۲ هزار بقعه متبرکه در ۲ هزار نقطه کشور، باید در راستای تعظیم شعائر حسینی قدم بردارند.

رئیس سازمان اوقاف با بیان اینکه ما به اقتضای زمان ماموریت‌های ویژه‌ای داریم، یادآور شد: راجع‌ به محرم امسال اصلاً نگرانی نداریم؛ به دلیل اینکه اباعبدالله الحسین (ع) پشتیبانمان است و با رعایت پروتکل‌ها مراسم عزاداری برگزار می‌شود.

حجت‌الاسلام خاموشی با اشاره به اینکه امامزادگان یکی از نشانه‌های تاریخی اعتقاد به امامت در کشورمان هستند، تصریح کرد: به استثنای حرم‌های امام رضا (ع)، حضرت معصومه (س)، حضرت شاهچراغ (ع) و حضرت عبدالعظیم حسنی (ع)، تمامی بقاع متبرکه تحت مدیریت سازمان اوقاف و امور خیریه هستند که این اماکن مقدس نیز بر اساس ماده ۵ اوقاف توسط امین‌ها اداره می‌شود.

وی با بیان اینکه اگر مکتب ایثار و شهادت در انقلاب اسلامی نبود، قدرت مبارزه با استکبار جهانی به وجود نمی‌آمد، تأکید کرد: عزت ما به خاطر همان خط سرخ شهادت است. اگر حسینی هستیم با یزید زمان نمی‌توانیم سازش کنیم.

انتهای پیام/

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: