کد خبر: ۵۱۰۶۶۹
تاریخ انتشار: ۲۹ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۱۹

اقامیری گفت: امروزه از برکت استقامت، مقاومت و شهادت شهیدان است کشور آرامش دارد و ما شرمنده آن‌ها هستیم.

تنها دو گروه درگیر جنگ می‌شوند

به گزارش شفاف، مراسم رونمایی از سامانه مدیریت یکپارچه امور آموزشی دانشگاه آزاد امروز، چهارشنبه ۲۹ مرداد با حضور سید محمودرضا آقامیری سرپرست دانشگاه آزاد استان تهران و معاونان و مسئولان این دانشگاه در سازمان مرکزی دانشگاه آزاد برگزار شد.

آقامیری در این مراسم گفت: جنگ برای همه جهان حاوی نکات تلخ و شیرین است و در کنار جنگ مسائلی مانند ویرانی، شهادت و ... وجود دارد. در جنگ دو گروه درگیر می‌شوند که یکی تبلیغات چی‌ها هستند و دیگری کسانی که در صحنه نبرد با ظالمان می‌جنگند.

او تصریح کرد: در سال ۱۳۶۴ شورای عالی دفاع کمیسیونی تشکیل داد که مدعوین ایرانی و عراقی در آن حضور داشتند و کمیسیون عراقی مسئولیت سنگین اسرای عراقی را بر عهده داشت.

سرپرست دانشگاه آزاد استان تهران داد: در سال ۶۷ ۱۰۰ اسیر عراقی را در پایگاه هوایی مهرآباد آماده کردیم تا با ۱۰۰ اسیر ایرانی جابه جا کنیم، اما به جای ۱۰۰ اسیر ۱۵ نفر آمدند، روز به روز تعداد این افراد کمتر می‌شد و در آخر این مسئله از سوی ما منهل شد؛ چرا که به ازای هر کوتاهی ما ۸۰ الی ۹۰ نفر را از دست می‌دادیم.

آقا میری گفت: پیروزی در جنگ منجر به محکومیت صدام شد و این عامل به علت شهادت شهدا و مقاومت آنان در برابر ظالمان رخ داد. امروزه ایران به علت همین مقاومت‌ها یکی از قوی‌ترین کشور‌های منطقه است.

او افزود: عربستان هرشب اضطراب دارد و چند جوان یمنی این کشور را به چنین وضعیتی انداخته اند، امروزه از برکت استقامت، مقاومت و شهادت شهیدان که شهید هادی باغبانی یکی از آنان است کشور ما آرامش دارد و تنها کشوری که در ۵۰ سال گذشته حرف زده و عمل کرده است، ایران است.

آقامیری اظهار کرد: وظیفه خود را در مقابل شهدایی که این پیروزی را به نمایش گذاشتند، نتوانستیم به خوبی ایفا کنیم و از این بابت شرمنده هستیم و هیچ چیزی نمی‌خواهیم جز اینکه شرمنده تلاش‌های این شهدا در صحنه نبرد نباشیم.

انتهای پیام/

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار