کد خبر: ۵۱۰۶۷۷
تاریخ انتشار: ۲۹ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۲۳

معاون امنیتی و انتظامی وزارت کشور گفت: برگزاری اربعین به شرایط بستگی دارد و قرار شده وزارت امور خارجه و سفارت ما در عراق، ظرف روزهای آینده، مذاکراتی را با طرف عراقی داشته باشند تا از تصمیم نهایی دولت عراق مطلع شویم.

به گزارش شفاف، حسین ذوالفقاری معاون امنیتی و انتظامی وزیر کشور در حاشیه جلسه کمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی ستاد ملّی مبارزه با کرونا و در جمع خبرنگاران اظهار داشت: بر اساس توافق وزارت صمت و بسیج، مقرر شد تولید ماسک با قیمت مناسب به بسیج سپرده شود و بسیج هم این موضوع را پذیرفته است.

وی افزود: با توجه به اینکه مصوبه ستاد ملی مبارزه با کرونا این بود که دستگاه‌ها نسبت به تهیه برنامه یکساله خود برای همزیستی با کرونا اقدام کنند، در جلسه امروز کمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی، شیوه‌نامه یکساله همزیستی با کرونا را مطرح کردیم تا دستگاه‌ها بر اساس آن اقدام کنند، البته این شیوه‌نامه باید به تصویب ستاد ملی مبارزه با کرونا برسد.

معاون امنیتی و انتظامی وزیر کشور اظهار داشت: در جلسه امروز بر اجرای دقیق دستورالعمل‌های بهداشتی در ایام عزاداری تأکید شد و از همه هیئات، مداحان اهل‌بیت(ع) و علما درخواست داریم تا دقت زیادی به خرج دهند تا مشکلی پیش نیاید. تأکید داریم حتماً مراسم‌ها در فضای سرباز برگزار شود و همه دستگاه‌ها اعلام آمادگی کرده‌اند که فضاهای خود را در اختیار هیئات قرار دهند.

ذوالفقاری در ادامه گفت: پیشنهاداتی برای تقویت وزارت بهداشت و کادر درمان و نیز تشویق نیروهای خادم به همکاری ارائه کرده‌ایم.

وی درباره برگزاری پیاده‌روی عظیم و میلیونی اربعین نیز بیان کرد: با مقامات کشور عراق برای تعیین تکلیف مراسم اربعین سال جاری، وزارت بهداشت دو کشور نقطه‌نظرات جدی درباره این موضوع دارند. قبلا هم اعلام کرده‌ایم که برگزاری اربعین به شرایط بستگی دارد و قرار شده وزارت امور خارجه و سفارت ما در عراق، ظرف روزهای آینده، مذاکراتی را با طرف عراقی داشته باشند تا از تصمیم نهایی دولت عراق مطلع شویم.

معاون امنیتی و انتظامی وزیر کشور تأکید کرد: پیش‌بینی ما این است که شرایط برای برگزاری راهپیمایی اربعین مناسب نیست اما به هر حال نمی‌توانیم با صراحت اعلام کنیم که مراسم امسال برگزار می‌شود یا خیر.

ذوالفقاری عنوان کرد: حتی اگر مراسم اربعین برگزار نشود، تعدادی از موکب‌داران را در ایام اربعین به‌طور نمادین برای حفظ سلامت به عراق خواهیم فرستاد؛ هنوز تصمیم قطعی درباره اربعین گرفته نشده و این موضوع در جلسات آینده روشن می‌شود.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار