کد خبر: ۵۱۰۶۹۴
تاریخ انتشار: ۲۹ مرداد ۱۳۹۹ - ۲۲:۵۴

خطوط هوایی لاتام که بزرگترین شرکت هواپیمایی در آمریکای جنوبی محسوب می شود اعلام کرد که از ماه مارس ۱۲ هزار و ۶۰۰ کارمند یا تقریبا ۳۰ درصد از نیروی کار خود را به دلیل کاهش شدید تقاضا برای سفر هوایی درپی شیوع کرونا اخراج کرده است.

به گزارش شفاف، خطوط هوایی لاتام که بزرگترین شرکت هواپیمایی در آمریکای جنوبی محسوب می شود، روز سه شنبه اعلام کرد که از ماه مارس 12 هزار و 600 کارمند یا تقریبا 30 درصد از نیروی کار خود را به دلیل کاهش شدید تقاضا برای سفر هوایی درپی شیوع کرونا اخراج کرده است.

به گفته این شرکت، تعداد کارمندان آن از تقریبا 43 هزار نفر در آمریکای لاتین و ایالات متحده به حدود 30 هزار نفر تا روز سه شنبه رسیده است.

لاتام همچنین از ضرر خالص 890 میلیون دلاری خود در سه ماهه دوم سال جاری میلادی در اثر این بیماری همه گیر که در ماه مه این شرکت را به سمت ورشکستگی کشاند، گزارش داد.

رامیرو آلفونسین مدیر مالی شرکت لاتام به خبرنگاران گفت: بیماری کووید-19 تأثیر بسیار مهمی داشته است که در تعداد کارمندان شرکت این قضیه منعکس می شود.

در حالی که کارمندان قبلاً حقوق خود را در اواخر ماه مارس هنگامی که شیوع کرونا منجر به محدودیت های مسافرتی گسترده در منطقه شد، به نصف کاهش داده بودند این شرکت گفته بود که تا ماه سپتامبر نیروی کار خود را 20 درصد کاهش خواهد داد.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار