کد خبر: ۵۱۰۷۲۴
تاریخ انتشار: ۳۰ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۱۳

شریل سندبرگ در جدیدترین بیانیه خود اعلام کرد که با پست‌های خلاف قانون دونالد ترامپ با قاطعیت برخورد خواهد شد.

به گزارش شفاف، اکنون مدتی است که ترامپ با شبکه‌های اجتماعی به مشکل برخورده و این مشکلات ریشه در رفتار‌های توهین‌آمیز و زشت رئیس جمهور آمریکا دارد که بعضی از قوانین اصلی شبکه‌های اجتماعی را نقض می‌کند. این بار نیز نوبت به فیسبوک رسیده تا بار دیگر ترامپ را سر جای خودش بنشاند.

شریل سندبرگ، مدیر ارشد عملیاتی فیسبوک، به طور واضح اعلام کرد که این شرکت آماده است تا هر پستی خلاف قوانین شبکه اجتماعی خود که از سوی دونالد ترامپ منتشر می‌شود را حذف کند. دلیل اصلی این شرکت هم این است که ترامپ تاکنون بار‌ها مطالب و اطلاعات اشتباه درباره سرکوب رأی دهندگان یا ویروس کرونا منتشر کرده است.

پست های توهین آمیز ترامپ در شبکه های اجتماعی

شبکه‌های اجتماعی و مبارزه مجازی با ترامپ

فیسبوک اولین شبکه اجتماعی نیست که قصد دارد پست‌های رئیس جمهور آمریکا را از سایت خود حذف کند، پیشتر نیز توئیتر دست به این کار زده بود و تاکنون چندین پست او را حذف کرده یا کنار آن‌ها برچسب زده تا بقیه کاربران متوجه شوند این مطالب صحت ندارد. حتی کاربران فضای مجازی نیز از پست‌های نامناسب ترامپ خسته شده‌اند و بار‌ها انتقاد‌های گسترده‌ای در این زمینه شکل گرفته است.

مرکز اطلاعات رای‌دهی فیسبوک

فیسبوک هفته گذشته یک مرکز به نام اطلاعات رأی‌دهی راه اندازی کرد. به گفته مسئولان این شبکه اجتماعی مرکز اطلاعات رای دهی به کاربران اجازه می‌دهد اطلاعات دقیقی در مورد انتخابات ریاست جمهوری آینده کشور آمریکا داشته باشند. ترامپ به عنوان یک شخصیت سیاسی نمی‌تواند بدون این که اطلاعات کافی درباره یک مطلب داشته باشد آن را منتشر کند؛ البته او بعضی مواقع با پست‌های نامناسب خود نفرت پراکنی می‌کند که این مسئله اصلا قابل بخشش نیست.

شریل سندبرگ حذف پست‌های نامربوط افراد مختلف را جزو وظایف مهم این شرکت اعلام کرد و گفت باید استاندارد‌های این شبکه اجتماعی حفظ شود. البته باید به این نکته اشاره کرد که چند هفته پیش پست‌هایی از ترامپ که می‌توان آن‌ها را در دسته "حساسیت برانگیز" قرار داد از سوی فیسبوک حذف نشدند و همین مسئله با انتقاد عده‌ای از کاربران همراه بود، اما مسئولان این شرکت توجهی نکردند.

انتهای پیام/

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار