کد خبر: ۵۱۰۷۶۹
تاریخ انتشار: ۳۱ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۴۷

وزیر کشور گفت: در هفته دولت امسال، ۱۷۲۲ پروژه جدید کلنگ زنی می شود که کل اعتبار پیش بینی شده برای آن حدود هجده هزار میلیارد تومان است.

به گزارش شفاف، در آستانه هفته دولت، رحمانی فضلی با اشاره به نظارت وزارت کشور از طریق استانداری‌ها بر طرح‌ها و پروژه‌های استان‌های مختلف کشور گفت: تعداد کل پروژه‌های قابل افتتاح و بهره‌برداری در هفته دولت امسال با احتساب پروژه‌های ملی، استانی، شهرداری‌ها، دهیاری‌ها، بخش خصوصی و خیرین در حوزه‌های مختلف بیش از هجده هزار پروژه (۱۸۳۹۷) است که مجموع اعتبار کل آن حدود پنجاه هزار میلیارد تومان می‌باشد.

وزیر کشور افزود: علاوه بر طرح‌های پرشماری که افتتاح می‌شود، هفته دولت امسال، ۱۷۲۲ پروژه جدید نیز کلنگ زنی می‌شود که کل اعتبار پیش بینی شده برای آن حدود هجده هزار میلیارد تومان است.

وی با اشاره به حضور مؤثر بخش خصوصی در سرمایه گذاری و اجرای طرح‌هایی مختلف خاطر نشان کرد: سهم پروژه‌های بخش خصوصی کشور به مقدار ۴۵ درصد از کل اعتبارات به ثمر نشسته در هفته دولت امسال، بیشترین و پروژه‌های خیرین با یک درصد از کل این اعتبارات، کمترین سهم را به خود اختصاص داده است. همچنین پروژه‌های ملی با ۲۵درصد، دارای رتبه دوم، پروژه‌های استانی با ۱۷ درصد رتبه سوم و پس از آن به ترتیب پروژه‌های شهرداری‌ها با ۱۰ درصد و پروژه‌های دهیاری‌ها با ۲ درصد از کل اعتبارات به ثمر نشسته، رتبه‌های چهارم و پنجم را دارا می‌باشد.

گفتنی است؛ متوسط سرانه اعتبارات پروژه‌هایی که در هفته دولت امسال به بهره برداری می‌رسد برای هر نفر در کشور برابر با ۶.۳ میلیون ریال است.

انتهای پیام/

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار