کد خبر: ۵۱۰۷۷۵
تاریخ انتشار: ۳۱ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۵۱

مشاور اداره‌ کل محیط‌ زیست شهرداری تهران درباره نحوه فعالیت تصفیه خانه بهشت زهرا (س) در روزهای کرونایی توضیحاتی داد.

به گزارش شفاف، حبیب الله فتاحی مشاور اداره‌ کل محیط‌زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران در وبینار بین المللی پیامد‌های کووید ۱۹ بر مدیریت آب گفت: به‌ منظور بهینه‌سازی مصرف آب، تصفیه‌خانه بهشت زهرا (س) بازپیرایی شده و پساب خروجی آن برای جلوگیری از گسترش کرونا، وارد چاه جذبی می‌شود.

مشاور اداره‌ کل محیط‌زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران ضمن بیان این مطلب در وبینار بین‌المللی پیامد‌های کووید ۱۹ بر مدیریت آب در کلانشهر‌ها گفت: مقدار آب مصرفی در بهشت زهرای تهران برای شست‌وشوی هر جسد با توجه به لزوم بهینه‌سازی مصرف آب و همچنین جلوگیری از انتشار ویروس کرونا بازبینی شده و تصفیه خانه بهشت زهرا (س) توسط شهرداری تهران و با کمک شرکت آب و فاضلاب تهران و همراهی سازمان بهشت زهرا (س) جهت حذف ویروس کووید ۱۹ باز طراحی شد.

وی افزود: در تغییرات صورت‌ گرفته میزان کلر در پساب خروجی به ppm ۲ افزایش یافته و این پساب وارد چاه جذبی می‌شود که این امر از گسترش بیماری در زمین‌ها و جنگل‌های اطراف جلوگیری می‌کند. طبق نتایج آزمایش‌های انجام شده، ویروس کووید ۱۹ در پساب تصفیه شده این تصفیه‌خانه وجود ندارد.

چندی پیش نیز کرمی نژاد معاون نظارت و بهره برداری آب و فاضلاب استان تهران ضمن بازدید از تصفیه خانه مجتمع عروجیان و سالن‌های تطهیر سازمان بهشت زهرا (س) گفت: خروجی پساب ناشی از تطهیر متوفیان کرونایی در سالن‌های تطهیر بهشت زهرا (س) بالاتر از حد استاندارد است و ۱۵ روز یک بار نمونه برداری و آزمایش می‌شود.

معاون نظارت و بهره برداری آب و فاضلاب استان تهران گفت: عملکرد تصفیه خانه سازمان بهشت زهرا (س) در خروجی سالن‌های تطهیر مطلوب ارزیابی می‌شود و پساب خروجی آن طبق استاندارد‌های سازمان حفاظت از محیط زیست و حتی بالاتر از سطح استاندارد تأیید می‌شود.

معاون نظارت و بهره برداری آب و فاضلاب استان تهران ادامه داد: میزان کلرزنی و گندزدایی با کلر طبق توصیه‌های سازمان بهداشت جهانی عمل می‌شود و این تصفیه خانه به سیستم آنلاین (بر خط) متصل است که لحظه‌ای گزارشات این مرکز را برای کارشناسان و مدیران ارسال می‌کند.

وی تصریح کرد: هر ۱۵ روز یک بار نیز به صورت حضوری کارشناسان و مدیران شرکت آب و فاضلاب تهران از این مرکز بازدید و نمونه برداری می‌کنند.

انتهای پیام/

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار