کد خبر: ۵۱۰۷۷۶
تاریخ انتشار: ۳۱ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۵۱

مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی شهرداری تهران گفت: در اواخر هفته‌ و روز‌های تعطیل اکثر خطوط اتوبوسرانی مسافر کمتری دارند، اما در بعضی از خطوط دقیقا برعکس این قضیه است.

به گزارش شفاف، محمود ترفع مدیر عامل شرکت واحد اتوبوسرانی شهرداری تهران در گفت و گویی، با بیان اینکه تمامی اتوبوس‌ها دارای سیستم موقعیت مکان یابی هستند، گفت: بر اساس نیاز و تعداد مسافر‌ها زمان اعزام اتوبوس‌ها در هر خط، زمان متفاوتی دارد و در روز‌های مختلف هفته نیز این زمان متفاوت است.

ترفع با اشاره به تقاضا محور بودن فعالیت اتوبوسرانی گفت: در اواخر هفته‌ و روز‌های تعطیل اکثر خطوط اتوبوسرانی مسافر کمتری دارند، اما در بعضی از خطوط دقیقا برعکس این قضیه است و تقاضا در اواخر هفته بیشتر است که این موضوع را اتوبوسرانی در نظر دارد.

وی ادامه داد: به عنوان نمونه برنامه ریزی در خط ۷ اتوبوس‌های تندرو (تجریش-راه آهن) بر اساس مسافرها است و در ساعات مختلف فاصله زمانی رسیدن اتوبوس‌ها به ایستگاه‌ها متفاوت است.

مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی شهرداری تهران با اشاره به کاهش تعداد مسافران گفت: با شیوع ویروس کرونا تعداد جابه جایی مسافر از یک میلیون و ۸۰۰ هزار نفر به ۵۰۰ هزار نفر کاهش پیدا کرده است و همین موضوع باعث شده تا بخش خصوصی از این ماجرا ضرر کند و فعالیتشان را کاهش دهند، البته در این میان میزان فعالیت اتوبوس‌های تندرو و سایر اتوبوس‌ها با کاهش مسافر تغییری نکرده است.

وی افزود: در ایستگاه‌هایی که مسافر زیادی دارند برای ایجاد فاصله گذاری بهتر اتوبوس‌های خالی اعزام می‌شوند، به همین دلیل از مردم تقاضا داریم زمانی که اتوبوس وارد ایستگاه می‌شود و شلوغ است از آن استفاده نکنند و با صبر بیشتر اتوبوس‌های بعدی خلوت‌تر را برای سفر خود انتخاب کنند.

مدیر عامل شرکت واحد اتوبوسرانی شهرداری تهران با اشاره به اقدامات مختلف برای رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی گفت: ما این اطمینان خاطر را می‌دهیم که تمامی دستورالعمل‌ها در حال انجام هستند و حتی اقدامات زیادی را فراتر از آن انجام داده‌ایم.

انتهای پیام/

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار