کد خبر: ۵۱۰۷۸۵
تاریخ انتشار: ۳۱ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۵۷

اپل با رسیدن به ارزش ۲ تریلیون دلاری توانست شرکت نفت آرامکوی عربستان را پشت سرگذاشته و تبدیل به با ارزش‌ ترین شرکت جهان شود.

به گزارش شفاف، بر اساس آخرین آمار معاملات روزانه بورس نیویورک، ارزش هر سهم شرکت اپل به ۴۶۷.۷۷ دلار رسید و به همین ترتیب اپل به اولین شرکت آمریکایی تبدیل شد که ۲ تریلیون دلار در بازار سرمایه گذاری کرده است، این اتفاق از آنجایی قابل توجه است که تنها دو سال از یک تریلیونی شدن اپل می گذرد و این شرکت بزرگ توانست در مدت ۲۴ ماه ارزش سهام خود را دو برابر کند.

اپل اولین شرکت دو تریلیون دلاری جهان نیست و پیش از آن در سال ۲۰۱۹ شرکت ملی نفت عربستان به نام آرامکو که به عنوان غول نفت و گاز جهان شناخته می‌شود توانسته بود به این ارزش دست یابد، اما اکنون اپل با پشت سر گذاشتن این شرکت عربستانی از آن پیشی گرفته و باارزش‌ترین شرکت جهان شد. البته شرکت‌های آمازون، مایکروسافت و آلفابت (شرکت مادر گوگل) دیگر شرکت‌های آمریکایی هستند که ارزش بازار آن‌ها بالای یک تریلیون دلار است و می‌توانند در کنار اپل نام خود را به عنوان غول‌های دو تریلیون دلاری ثبت کنند.

سودآوری گسترده اپل با وجود ویروس کرونا

گفته می‌شود شرکت اپل در سال ۲۰۲۰ عملکرد بسیار خوبی داشته و با وجود شیوع گسترده ویروس کرونا در سراسر جهان و تعطیلی فروشگاه‎ها توانسته سودآوری بسیار زیادی داشته باشد که یکی از مهم‌ترین و بیشترین آن‎ها مربوط سود به ۵۹.۷ میلیارد دلاری در دوره منتهی به ماه ژوئیه می‌شود، البته این در حالی است که برخی از برنامه‎های زیرمجموعه سخت‌افزار اپل در مواردی دچار چالش حقوقی شده‎اند.

با این وجود اپل جزو برندهای محبوب و مورد توجه جهان است و رشد درآمد این شرکت از خدمات و برنامه‎های گزارش شده برای راه‌اندازی بسته‎های اشتراکی تا پایان امسال، نشان می‎دهد که آینده سازنده اپل نه تنها به سخت افزار آن بلکه به نرم‎‎افزارهایی وابسته است که مشتریانش را وفادار نگه‌می‌دارد.

انتهای پیام/

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: