کد خبر: ۵۱۰۷۹۶
تاریخ انتشار: ۳۱ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۱۸

۶ ماه پیش، آمریکا بزرگترین بدهکار در تاریخ جهان بود. هیچکس تا حالا اینقدر در بدهی غرق نبوده است. بدهی آمریکا از آن زمان تریلیون ها دلار افزایش یافته است.

 به گزارش شفاف، جیم راجرز، بازرگان و تحلیلگر اقتصادی آمریکا و از موسسان صندوق سرمایه گذاری کوانتوم عقیده دارد با این که محرک های مالی باعث بهبود کوتاه مدت بازارها شده اند، ولی بدهی به وجود آمده در نتیجه آن، در بلندمدت پیامدهای منفی برای اقتصاد خواهد داشت. صندوق سرمایه گذاری کوانتوم در ده سال اول تاسیسش 4200 درصد سود کرد.

 راجرز گفت رونق بازار سهام از ماه مارس تا حد زیادی به خاطر بدهی به وجود آمده از این محرک های مالی بوده است. 6 ماه پیش، آمریکا بزرگترین بدهکار در تاریخ جهان بود. هیچکس تا حالا اینقدر در بدهی غرق نبوده است. بدهی آمریکا از آن زمان تریلیون ها دلار افزایش یافته است».

 راجرز هشدار داد سقوط مالی بعدی بسیار بدتر از شرایط فعلی خواهد بود:« این رکود مالی مطمئناً بدترین رکودی است که در زندگی خود شاهد آن بوده ام. دولت های سراسر جهان مقادیر بالایی پول چاپ و هزینه کرده اند که نشان می‌دهد بحران بعدی بسیار بدتر خواهد بود».

وی در مورد طلا گفت:« این فلز گرانبها هنوزهم شرایط افزایش قیمت را دارد و ارزش آن بسیار بالاتر خواهد رفت و تبدیل به یک حباب می‌شود. من امیدوارم این اتفاق هرگز نیفتد چون در این صورت مجبورم طلاهایم را بفروشم و این کار را اصلاً دوست ندارم. من می خواهم فرزندانم روزی طلا و نقره های مرا داشته باشند».

 انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: