کد خبر: ۵۱۰۸۱۶
تاریخ انتشار: ۳۱ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۷:۳۱

دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی کشور از آغاز پرواز شرکت‌های هواپیمایی ایرانی به عراق از طریق فرودگاه بصره در دو روز آینده خبر داد.

به گزارش شفاف، مقصود اسعدی سامانی گفت: پس از اخذ مجوز پرواز از سازمان هواپیمایی کشوری ایران و عراق و شروع پرواز‌های مسافری بین فرودگاه‌های ایران و عراق، برنامه پروازی شرکت‌های ایرانی به مقاصد اروپایی و آسیایی نیز از اواخر سپتامبر (مهر) در حال تدوین و نهایی شدن است.

وی با اشاره به اینکه مقاصدی، چون میلان، پاریس، لندن، منچستر، مادرید، وین، بانکوک و دبی مقصد پرواز هواپیما‌های ایرانی خواهند بود افزود: فعلا مسافران این مقصد‌ها از خرید بلیت تا قطعی شدن وضعیت پرواز‌ها خودداری کنند.

سامانی گفت: شرکت‌های هواپیمایی ایرانی از نظر رعایت استاندارد‌های بهداشتی مقابله با ویروس کرونا بر اساس دستورالعمل‌های وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و سازمان هواپیمایی کشوری و همچنین مقررات بهداشتی و قرنطینه‌ای مورد تاکید سازمان جهانی هوانوردی عمل می‌کنند و آمادگی کاملی برای برقراری ارتباط و پرواز به فرودگاه‌های سایر کشور‌های جهان دارند و مشکلی در این خصوص وجود ندارد.

وی با اشاره به دستورالعمل‌های صادرشده از سوی وزارت راه و شهرسازی درخصوص الزام شرکت‌های هواپیمایی ایران به رعایت کامل شیوه نامه‌های بهداشتی، قبل، حین و پس از پرواز‌ها افزود: با توجه به نظارت شدید کارشناسان و ممیز‌های سازمان هواپیمایی کشوری و وزارت بهداشت در خصوص رعایت پروتکل‌ها در فرودگاه‌ها و هواپیما‌های ایرانی، با آرامش خاطر آمادگی داریم که پرواز‌های خارجی را از سر بگیریم.

اسعدی سامانی افزود: از دوم شهریور شاهد پرواز هواپیما‌های ایرانی به فرودگاه بین المللی بصره در عراق خواهیم بود و در همه پرواز‌های خارجی مثل پرواز‌های داخلی، استفاده از ماسک اجباری و ضروری است و وجود مواد ضدعفونی کننده به همراه برگه آزمایش منفی کرونا از آزمایشگاه‌های مورد تائید وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برای همه مسافران بالای 2 سال ضروری است.

دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی افزود: در پرواز‌های عراق به ایران نیز، همه مسافران غیرایرانی و غیر ترانزیت که مقصد نهایی آن‌ها تهران است، باید مجوز‌های لازم را از مراکز مربوط به همراه داشته باشند.

دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی درباره آخرین وضعیت پرواز‌های خارجی شرکت‌های هواپیمایی داخلی و پرواز‌های بین‌المللی کشورمان نیز گفت: شرکت هواپیمایی ترکیه (ترکیش ایرلاین) احتمال می‌رود از ابتدای سپتامبر، پرواز‌های خود را به ایران دایر کند و طبیعتاً وقتی پرواز‌های ترکیش ایرلاین دایر شود پرواز شرکت‌های هواپیمایی ایرانی به ترکیه هم برقرار خواهد شد.

وی افزود: ترکیش ایرلاین مجوز پرواز به فرودگاه‌های ایران را از سازمان هواپیمایی ایران گرفته است و شرکت‌های هواپیمایی داخلی نیز منتظر تأیید سازمان هواپیمایی ترکیه و دولت این کشور برای برقراری پرواز‌های ایرانی به ترکیه هستند.

دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی ادامه داد: شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران پرواز‌های اسپانیا را برقرار کرده و پرواز‌های ایتالیا نیز از 25 مرداد عملیاتی شده است.

وی افزود: شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران همچنین در حال پیگیری است تا پرواز‌های ایرانی به آلمان را راه اندازی کند و از ابتدای سپتامبر پرواز‌های آلمان نیز دایر خواهد شد.

اسعدی سامانی درباره پرواز شرکت‌های هواپیمایی ایرانی به کشور‌های حاشیه خلیج فارس نیز گفت: در حال حاضر پرواز‌های دبی و دوحه قطر نیز از مبدا ایران برقرار است.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: