کد خبر: ۵۱۰۸۳۰
تاریخ انتشار: ۳۱ مرداد ۱۳۹۹ - ۲۲:۰۹

فرمانده نیروی هوایی ارتش گفت: مرحوم بالازاده برای دفاع از کشور هیچ محدودیتی نمی‌شناخت و حتی قائل به رعایت استاندارد‌های پروازی نبود.

به گزارش شفاف، امیر سرتیپ خلبان عزیز نصیرزاده فرمانده نیروی هوایی ارتش در مراسم ختم و بزرگداشت خلبان صمدعلی بالازاده که عصر امروز جمعه در مسجد ستاد نیروی هوایی ارتش برگزار شد، با اشاره به رشادت‌های این خلبان زبده در دوران دفاع مقدس در جمع خبرنگاران اظهار کرد: امروز در غم از دست دادن یکی از قهرمانان بلامنازع دوران دفاع مقدس سرهنگ خلبان صمد بالازاده به سوگ نشسته‌ایم.

وی افزود: بر اساس اسناد و مدارک موجود خلبان بالازاده و شهید اردستانی دو تن از قهرمانان بلامنازع دوران دفاع مقدس در مقابله با متجاوزین رژیم بعثی بودند که با رشادت‌های خود حماسه‌های زیادی آفریدند.

فرمانده نیروی هوایی ارتش گفت: مرحوم بالازاده در دو حوزه به همراه شهید خلبان اردستانی رکورددار هستند، یکی انجام ماموریت‌های برون مرزی فزاینده و دوم انجام ماموریت‌های پر ریسک و پرخطر دوران دفاع مقدس است که هر دو عزیز در این رابطه رکورددار هستند. به طوریکه بخشی از این ماموریت‌هایی که انجام می‌دادند ریسک بالای ۹۰ درصد داشته است.

وی با بیان اینکه ایشان برای دفاع از کشور هیچ محدودیتی نمی‌شناخت و حتی قائل به رعایت استاندارد‌های پروازی نبود، گفت: در شرایط معمول و استاندارد هر خلبانی سه سورتی پرواز می‌تواند داشته باشد، اما خلبان بالازاده در یکی از ماه‌های رمضان در دوران دفاع مقدس در یک روز شش سورتی پرواز را با موفقیت انجام می‌داد.

امیر نصیرزاده با اشاره به اینکه شجاعت، غیرت و تعصب ایشان نسبت به کشور، مردم و دین مثال زدنی بود و اجرای ماموریت‌های خطیر از سر همین غیرت و همیت شکل می‌گرفت، گفت: امیدواریم که خلبانان جوان از او تاسی کرده و به عنوان یک الگوی مناسب استفاده کنند.

انتهای پیام/

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: