کد خبر: ۵۱۰۸۳۳
تاریخ انتشار: ۳۱ مرداد ۱۳۹۹ - ۲۲:۱۱

رئیس اتحادیه عکاسان و فیلم برداران گفت: در پیشخوان‌های دولت و دیگر مراکز دولتی جهت احراز هویت از عکاسان حرفه‌ای استفاده نمی‌شود.

لنز دوربین به گزارش شفاف، زعفر یاوری رئیس اتحادیه عکاسان و فیلم برداران تهران در گفت‌وگویی با  در خصوص مشکلات عکاسان و فیلم برداران  اظهار کرد: متاسفانه صنف عکاس و فیلم بردار به دلیل مشکلات بزرگی که دارند به فراموشی سپرده است به طوری که تعداد فعالان این حوزه کاهش چشمگیری پیدا کرده است.

وی افزود: در حال حاضر اولین و بزرگ‌ترین مشکل فعالان این حوزه ویروس کرونا است که به دلیل عدم برگزاری مجالس و مراسم، تمام افرادی که در این زمینه فعالیت می‌کردند بیکار شده اند.رئیس اتحادیه عکاسان و فیلم برداران تهران بیان کرد: تعداد زیادی از فعالان این حوزه تنها یک شغل دارند که آن هم عکاسی و فیلم برداری است و این یعنی این تعداد از افراد حدود ۷ ماه است که هیچ حقوق و درآمدی ندارند.

یاوری ادامه داد: صنف ما با مراکز دولتی و نظامی نیز با مشکلات بزرگی مواجه است به طوری که در این مراکز جهت انجام احراز هویت یا مراحل ثبت هویت از دوربین‌ها و افراد غیر حرفه‌ای برای عکس برداری استفاده می‌شود.

وی تصریح کرد: این گونه از فعالیت‌ها در مراکز پیشخوان دولت و پلیس+۱۰ بسیار زیاد دیده می‌شود و همین موضوع باعث شده تا متقاضیان به واحد‌های عکاسی مراجعه نکنند و این صنف با نابودی مواجه شوند.

رئیس اتحادیه عکاسان و فیلم برداران تهران ابراز کرد: در رابطه با فعالیت این مراکز به نهاد‌های مربوطه شکایت کرده ایم و امیدواریم این شکایت‌ها نتیجه بخش باشند و رونق سابق به صنف عکاسان و فیلم برداران بازگردد.

یاوری در پایان مطرح کرد: بیش از ۵۰۰ هزار جواز کسب برای فعالان این صنف صادر شده است، اما هم اکنون تعداد فعالان این حوزه به هزارو ۳۰ واحد می‌رسد این به معنای نابودی و به فراموشی سپرده شدن عکاسان و فیلم برداران است.

انتهای پیام/
 
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار