کد خبر: ۵۱۰۸۶۷
تاریخ انتشار: ۰۱ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۵:۴۶

رئیس کمیسیون امنیت ملی گفت: آمریکا نمی‌تواند مکانیسم ماشه را علیه ایران فعال کند، چرا که این امر کاملا خلاف روح برجام و قطعنامه ۲۱۲۲شورای امنیت سازمان ملل است.

فعالسازی مکانیسم ماشه به معنای مرگ کامل برجام است/ آمریکا در بالاترین حد انزوای بین المللی خود قرار داردبه گزارش شفاف، حجت‌الاسلام مجتبی ذوالنوری، رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در گفت و گویی، در واکنش به شکست اخیر آمریکا در شورای امنیت سازمان ملل اظهار کرد: آمریکا هیچگاه فضاحتی تا این درجه را در راهبرد‌های سیاسی و بین‌المللی خود تجربه نکرده بود و اکنون در بالاترین حد انزوای بین المللی خود قرار دارد.

وی افزود: اکنون رسانه‌ها، تحیلگران و حتی مردم جامعه این افتضاح راهبردی آمریکا را درک کرده و درباره آن صحبت می‌کنند.

ذوالنوری تصریح کرد: این‌گونه نیست که کشور‌های دیگر به دلیل رعایت انصاف و عدل با آمریکا همراهی نکرده باشند، بلکه تقابل اقدامات رئیس جمهور آمریکا با بسیاری از معاهدات بین‌المللی و به ویژه برجام باعث این امر شده تا جایی که ملل دیگر توانایی همراهی کردن با آمریکا را ندارند.

وی ادامه داد: ابطال برجام برای اروپا هزینه‌های بالایی دارد و طبیعی است این اتحادیه اجازه نمی‌دهد که آمریکا باعث وقوع چنین مسأله‌ای شود.

ذوالنوری گفت: روسیه و چین سابقه دوستی دیرینه‌ای با ایران دارند و از ابتدا با آمریکا هم پیمان نبودند و اکنون نیز با آمریکا همراهی نمی‌کنند.

رئیس کمیسیون امنیت ملی افزود: قطعا آمریکا نمی‌تواند مکانیسم ماشه را علیه ایران فعال کند، چرا که این امر کاملا خلاف روح برجام و قطعنامه ۲۱۲۲شورای امنیت سازمان ملل است و قطعا دولتمردان آمریکا  با استدلال‌های غلط و غیر مرتبط قادر نیستند این مکانیسم را علیه ما فعال کند.

وی ادامه داد: اگر فرضا آمریکا بخواهد مکانیسم ماشه را علیه ایران فعال کند این امر به معنای مرگ کامل برجام خواهد بود که این امر به نفع بسیاری از کشور‌ها نیست، بنابراین تلاش‌های آمریکا کاملا مذبوحانه بوده و به جایی نخواهد رسید.

انتهای پیام/

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: