کد خبر: ۵۱۰۸۷۵
تاریخ انتشار: ۰۱ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۵:۵۴

قسط دوم هزینه حج از ۳ تا ۱۲ شهریور از زائران متقاضی اخذ می شود و سازمان حج و زیارت از زائران خواسته برای صرفه و صلاح خود هزینه حج امسال در قسط دوم را بپردازند تا متضرر نشوند.

به گزارش شفاف،عربستان حج‌تمتع را برای کشور‌های اسلامی لغو و فقط برای حدود ۱۰ هزار ساکن عربستان برگزار کرد و زائران کشورمان با وجود پرداخت هزینه اولیه حج و آمادگی‌های لازم به حج تمتع ۹۹ اعزام نشدند. هزینه حج تمتع امسال با دلار زیر ۱۰ هزار تومان محاسبه و بر اساس آن هزینه نهایی ۳۲ تا ۴۱ میلیون اعلام شد که زائران در مرحله نخست ۲۵ میلیون‌تومان با احتساب سپرده و سود آن را پرداخت کردند، اما هزینه قسط دوم هنوز از زائران اخذ نشده است.

سازمان حج و زیارت با توجه نوسانات ارزی، طی مذاکرات با مسؤولان‌دولت و بانک مرکزی، نرخ ارز برای زائرانی که تمام هزینه حج تمتع امسال را پرداخت کنند، به تصویب رساند بر همین اساس، افرادی که هزینه حج تمتع ۹۹ را به صورت کامل بپردازند، علاوه بر قرارگیری در اولویت اعزام با توجه به سهمیه حج ۱۴۰۰، مشمول افزایش هزینه حج برای سال آینده نخواهند شد.

قسط دوم هزینه حج از ۳ تا ۱۲ شهریور از زائران متقاضی اخذ شود و سازمان حج و زیارت از زائران خواسته برای صرفه و صلاح خود هزینه حج امسال در قسط دوم را بپردازند تا متضرر نشوند.

این هزینه بر اساس نوع کاروان متفاوت و بین ۷ تا ۱۶ میلیون تومان است که در پرداخت آن اجباری وجود ندارد. اما در صورت عدم پرداخت علی الحساب مرحله دوم هزینه حج، مابه‌التفاوت علی الحساب پرداختی مرحله اول با مبلغ ۲۵ میلیون تومان تا مبلغ نهایی کاروان مربوطه به نرخ جدید بنا به ضوابط و شرایط اعلامی سال تشرف محاسبه و دریافت خواهد شد.

 هزینه حج تمتع سال آینده بر اساس نرخ ارز تخصیص یافته از سوی دولت به حج تمتع ۱۴۰۰ محاسبه می‌شود. امسال ۷۴ هزار و ۸۱۴ نفر از زائران هزینه قسط اول را پرداخت کردند که در صورت پرداخت قسط دوم مشمول افزایش هزینه نمی‌شوند.

انتهای پیام/

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: