کد خبر: ۵۱۰۸۷۷
تاریخ انتشار: ۰۱ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۵:۵۵

علی دارابی به مناسبت روز پزشک یادداشتی را با محوریت تلاش پزشکان ایرانی در جریان شیوع کرونا نوشت و از ۱۴۰ نفر کادر درمان و سلامت یاد کرد که در جریان کرونا جان باخته‌اند و جمع زیادی مبتلا شده‌اند.

به گزارش شفاف، یکم شهریور به نام روز پزشک در ایران نامگذاری شده، روزی برای تجلیل از تلاش پزشکانی که در راه سلامت و آرامش جامعه، با فداکاری و از خود گذشتگی گام در میدان علم و عمل گذاشته‌اند. به این مناسبت علی دارابی استاد دانشگاه، مدرس علم ارتباطات و معاون امور استان‌های صداوسیما یادداشتی نوشت که مشروح آن در ادامه آمده است:

صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران , تلویزیون ,

 یکم شهریور مصادف با بزرگداشت فیلسوف، طبیب، حکیم و دانشمند بزرگ جهان اسلام "ابوعلی سینا" است. ابوعلی سینا نابغه زمان خود بود و از هوش سرشاری برخوردار بود. گفته‌اند در 18 سالگی همه علوم را آموخته بود و روزی به شاگردش جوزانی گفته بود در تمام مدت عمر، چیزی بیش از آنچه که در 18 سالگی می‌دانسته نیاموخته است؛ بیش از 200 مقاله و آثار را منسوب به او می‌دانند. "شفا و قانون" دو اثر گرانقدر است که قانون را انجیل پزشکی و برخی دایره‌المعارف پزشکی نامیده‌اند. منابع اصلی، علم پزشکی تا قرن 18 در اروپا از همین "قانون" بوده است.

امسال گرامیداشت روز پزشک در ایران با ویروس کرونا و تلاش‌های جهادی کادر سلامت و درمان کشور گره خورده است. بیش از 140 نفر از کادر درمان و سلامت کشور در جریان کرونا جان باخته‌اند و جمع زیادی مبتلا شده‌‌‌اند؛  جامعه پزشکی و کادر سلامت ایران در جریان کرونا نمایشی از کارآمدی، توانایی و برخورداری ایران از زیرساخت‌های قوی در مقابله و مهار کرونا را در منظر جهانیان به نمایش گذاشت.

جامعه پزشکی و کادر سلامت و درمان کشور در دوران جنگ و دفاع مقدس خدمات بزرگی را ارائه کردند که به‌دلیل حضور و مسئولیت‌هایی که در دوران جنگ داشتم از نزدیک شاهد خدمات و ایثارگری آنان در بیمارستان‌های صحرایی و خط مقدم جبهه بودم.

حوزه سلامت و پزشکی کشور از جمله افتخارات بزرگ ایران بعد از انقلاب اسلامی است که چتر خدمات خود را بر روستاها و مناطق محروم هم گسترانده است. برابر نظرسنجی‌های معتبر در میان گروه‌های مرجع "استادان دانشگاه و پزشکان" رتبه نخست را در میان مردم دارند. این جایگاه و منزلت بس شایسته و محتاج حفاظت و مراقبت است؛ روز پزشک را به همه پزشکان میهن عزیزمان ایران و همه کادر سلامت و درمان کشور تبریک می‌گوییم.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار