کد خبر: ۵۱۰۸۸۷
تاریخ انتشار: ۰۱ شهريور ۱۳۹۹ - ۲۱:۳۶

امیر سرتیپ حاتمی گفت: همکاری‌های نظامی ایران و روسیه کاملا رو به پیشرفت است و ما فرازهای مهمی از همکاری‌های دو کشور داشتیم.

به گزارش شفاف،  امیر سرتیپ امیر حاتمی وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح که در راس یک هیات دفاعی و نظامی امروز شنبه وارد مسکو شد در گفت و گو با خبرنگاران در واکنش به سوالی درباره این که سطح همکاری‌های دو کشور را چگونه ارزیابی می کنید، اظهار کرد: همکاری‌های نظامی ایران و روسیه کاملا رو به پیشرفت است و ما فرازهای مهمی از همکاری‌های دو کشور داشتیم.

وی افزود: یک نمونه آن رزمایش مشترکی بود که در شمال اقیانوس هند و دریای عمان بین سه کشور ایران، روسیه و چین برگزار شد.

وزیر دفاع گفت: البته امسال بخاطر شرایط کرونا، همکاریهای ایران و روسیه تا اندازه ای تحت تاثیر قرار گرفته است. اما مجموع ارزیابی من این است که همکاریهای دو کشور کاملا مثبت و رو به جلو است.

امیر حاتمی در پاسخ به سوال دیگری با این عنوان که آیا امکان تجدید این رزمایش وجود دارد؟ خاطرنشان کرد: متناسب با شرایط بیماری (کرونا) و پروتکل هایی که وجود دارد ما علاقه مندیم که رزمایش برگزار شود.

وی در ادامه گفت وگو درخصوص برنامه سفر خود به روسیه، با بیان اینکه در سالهای گذشته حرکت های بسیار خوبی در روابط دو کشور رو به جلو داشتیم، اظهار کرد: انشاالله در این سفر نیر علاوه بر اینکه در همایش نظامی و نمایشگاه نظامی شرکت می کنیم و با آخرین دستاوردهای نظامی آشنا می شویم، درباره موضوعات منطقه ای و موضوعات دوجانبه و موضوعات همکاریهای نظامی گفت وگو می کنیم.

وزیر دفاع خاطرنشان کرد: همینک در شرایط بسیار ویژه از لحاظ تحولات منطقه ای و بین المللی هستیم طبیعتا یک بخش مهم درباره این موضوع خواهد بود و فرصت را مغتنم شمرده و با توجه به اینکه بخاطر شیوع ویروس کرونا و پروتکل های آن رایزنی ها با تاخیر انجام می شود می خواهیم از این فرصت برای گفت وگو درباره موضوعات همکاری‌ها استفاده کنیم.

وی در پاسخ به این سوال که در همکاری‌های منطقه ای و ارتقاء همکاری‌های نظامی در مورد نقش روسیه چه می توانید بگویید؟ تصریح کرد: ما دو کشور (ایران و روسیه) از نظر فناوری‌ها و پیشرفت های نظامی در شرایط خوبی هستیم.

وزیر دفاع گفت: با توجه به اینکه روسیه یک کشور دوست و کشوری است که همکاریهای با آن رو به افزایش است ،این سفر برای ما یک فرصت مغتنم است.

وی افزود: علاوه بر آن باتوجه به سطح بهره مندی دو کشور از فناوری‌ها، همکاری‌های فناورانه (همکاری در عرصه فناوری‌های پیشرفته نظامی) نیز پیگیری خواهد شد.

گفتنی است سرتیپ امیر حاتمی در چارچوب برنامه سفر خود به روسیه، با سرگئی شایگو همتای روسی خود و مقامات دیگر روسیه دیدار و از ششمین نمایشگاه و همایش بین‌المللی نظامی – فنی روسیه موسوم به ARMY ۲۰ نیز بازدید می‌کند.

انتهای پیام/

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: