کد خبر: ۵۱۰۸۹۸
تاریخ انتشار: ۰۱ شهريور ۱۳۹۹ - ۲۱:۴۳

استاد حوزه علمیه قم گفت: امام حسین(ع) برادری دارد که هرگز به کربلا نیامد و امام را هم یاری نکرد. روزی نزد امام آمد و ایشان را در آغوش گرفت و شروع کرد به گریه کردن.

به گزارش شفاف، حجت‌الاسلام ناصر رفیعی استاد حوزه علمیه قم در دومین شب از ماه محرم در میدان امام‌حسین علیه‌السلام دربارۀ علم امام حسین علیه‌السلام به ماجرای شهادت خود گفت: امام حسین برادری دارد که هرگز کربلا نیامد و امام را هم یاری نکرد در ماجرای عاشورا.

به گفتۀ وی، نام او «عمر اطرف» است، روزی در همین ایام که امام  حسین به سوی کوفه می‌رفت، نزد امام آمد، امام را در آغوش گرفت، فشار داد و شروع کرد به گریه کردن.

حجت‌الاسلام رفیعی افزود: امام حسین به او فرمود: برادر برای چه گریه می‌کنی؟ عرضه داشت: از برادرم امام حسن شنیدم، دیگر نتواسنت حرف بزند و گریه اجازه حرف زدن به او نمی‌داد.

این کارشناس مسائل دینی اضافه کرد: امام فرمود: چه شنیده‌ای؟ آیا شنیده‌ای که من کشته می‌شوم؟ عرضه داشت: بله، امام فرمود: پدرم امیرالمؤمنین علی علیه‌السلام فرمود: روزی در کربلا شهید خواهم شد و خاک و قبرم نزدیک به خاک و قبر پدرم خواهم بود. از این دست روایات کم نیست.

این استاد حوزه علمیه قم خاطرنشان کرد: همه ما روزی از دنیا خواهیم رفت، چطور؟ نمی‌دانیم، چون ظرفیت آن در ما وجود ندارد، لذا زمان، زمین و زمینه مرگمان را نمی‌دانیم اما امام چون زمینه و احاطه به کل عالم دارد، از این امور اطلاع دارد.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار