کد خبر: ۵۱۰۹۹۰
تاریخ انتشار: ۰۴ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۱:۴۱

کارشناس مسائل دینی گفت: هر کس با امام حسین(ع) نبود یزیدی بود. امروز انقلاب اسلامی ما نیز چنین است؛ اگر در جبهه انقلاب نباشیم قطعاً در جبهه ضد انقلاب خواهیم بود.

به گزارش شفاف، حجت‌الاسلام علی ثمری کارشناس مسائل دینی در برنامۀ «بر آستان خورشید» شبکه سوم سیما که به‌صورت زنده از کربلای معلّی پخش می‌شد، طی سخنانی گفت: امام حسین علیه‌السلام در یکی از خطبه‌های خویش در سرزمین کربلا فرمود: هنگامی که در تنگنای بحران‌ها قرار گرفتند، دین‌داران واقعی اندک می‌شود: «فاذا مُحَّصوا بالبلاء قَلَّ الدَیّانون»؛ یعنی صحنه دینمداری بسیار نادر و کم بوده است.

وی افزود: گاهی اوقات زبان‌حال‌هایی بر ما جاری می‌شود که عیبی هم ندارد، اما باید حواسمان به ساحت مقدس بانوانی که در جریان کربلا حضور داشتند، باشند. همه فدایی امام خود بودند، آن بزرگواران در اوج ایثار و از خودگذشتگی بودند. وجود مقدس حضرت زینب سلام‌الله‌علیها از جمله آنها و در اوج آنهاست. اگر زنان در روز عاشورا اجازه جهاد داشتند قطعاً جان خود را فدای امام خود می‌کردند.

این کارشناس مسائل دینی خاطرنشان کرد: مقام مادری مقام عجیبی است، اینها حاضر شدند فرزندانشان را یک به یک فدای راه امام خود کنند. امروز طبق رسم قدیمی به درب خانه امام حسن مجتبی علیه‌السلام می‌رویم، چندین فرزند امام مجتبی در جریان کربلا حضور داشتند و به شهادت رسیدند.

«تمام شهدا در لحظه آخر نام مقدس امام حسین علیه‌السلام را به زبان آوردند، امام حسین جلوه درخشان خدا در سرزمین کربلا بوده است، خدای متعال با تمام وجود از سیمای نورانی سیدالشهداء و جلوات رفتاری امام حسین به عنوان "اباعبدالله" در این سرزمین ظهور کرد.»

وی با بیان مطلب فوق گفت: خیلی‌ها بودند که به هر نحوی علت عدم همراهی خود با امام را توجیه می‌کردند، با وجود اینکه امام علیه‌السلام با آنها اتمام حجت کرده بود که اگر با من همراه شوید، شهید خواهید شد و اگر نمی‌خواهید با من همراهی کنید باید آنقدر دور شوید که صدای ما را نشنوید وگرنه برایتان تبعات خواهد داشت. امام در جایگاه هدایت امت بود.

حجت‌الاسلام ثمری گفت: جریان عاشورا حقی دارد و باطلی: جریان حسینی و یزیدی. هر کس با امام حسین علیه‌السلام نبود یزیدی بود، شهید سلیمانی فرمود: ما ملت امام حسینیم، ما امت امام حسینیم، امروز انقلاب اسلامی ما نیز اینچنین است؛ اگر در جبهه انقلاب نباشیم قطعاً در جبهه ضد انقلاب خواهیم بود.

گوشه گوشه ماجرای عاشورا درس هست؛ باید این درس‌ها را بگیریم. سعی کنیم مسیر زندگی‌مان را با پیام‌های عاشورا منطبق کنیم. مسأله ابتلائات جزو هدف‌گذاری‌های خلقت است، ابتلا به بلاء جزو اهداف آفرینش ماست.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: