کد خبر: ۵۱۱۰۰۵
تاریخ انتشار: ۰۴ شهريور ۱۳۹۹ - ۲۳:۲۵

شریعتمداری گفت: باشگاه مشتریان در سازمان تأمین اجتماعی و صندوق بازنشستگی کشوری با هدف برخورداری بیشتر بازنشستگان از خدمات رفاهی ایجاد می‌شود.

به گزارش شفاف، محمد شریعتمداری وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی عصر امروز در مراسم انعقاد تفاهم نامه وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی با بنیاد شهید و امور ایثارگران، اظهار کرد: پرداخت وام قرض الحسنه به بازنشستگان از ۲۰۰ میلیارد تومان در سال قبل به ۲ هزار و ۲۳۰ میلیارد در سال جاری افزایش پیدا کرد.

او گفت: بازنشستگان می‌توانند تا سقف ۵ میلیون تومان و بدون ضامن از تسهیلات قرض الحسنه برخوردار شوند.

شریعتمداری افزود: باشگاه مشتریان در سازمان تأمین اجتماعی و صندوق بازنشستگی کشوری با هدف برخورداری بیشتر بازنشستگان از خدمات رفاهی و فروشگاهی و کالایی ایجاد می‌شود.

او گفت: در حوزه فنی و حرفه‌ای نیز تلاش شد تا با واگذاری کار‌ها به بخش خصوصی و آموزشگاه‌های آزاد فعالیت‌های نوآورانه افزایش پیدا کند.

وزیر کار با بیان اینکه مجموعه خدمات ما با توجه به گستردگی وزارتخانه بسیار وسیع و در حوزه‌های مختلف است، افزود: مهمترین اقدام ما در ماه‌های گذشته بحث همسان سازی حقوق بازنشستگان بود تا افرادی که در سال‌های گوناگون بازنشسته شدند از مواهب مشابه برخوردار شوند.

شریعتمداری گفت: متناسب سازی درمورد ۳.۵ میلیون نفر از کارکنانی که در سازمان تأمین اجتماعی بازنشسته شده‌اند با اعتباری بالغ بر ۳۲ هزار میلیارد تومان انجام شد.

او گفت: مشابه همین اقدام برای بازنشستگان کشوری هم در شرف انجام است تا آن‌ها نیز بتوانند از ۹۰ درصد منابع ریالی کسانی که شاغل هستند، برخوردار شوند.

وزیر کار افزود: این اقدام حقوق بالغ بر ۹۰ درصد بازنشستگان را در سطوح مختلف و البته با درصد متفاوت افزایش خواهد داد.

او افزود: تعیین حقوق و دستمزد کارگران نیز با همه مشکلات نظام کارفرمایی کشور، محدودیت بازار و منابع و تعطیلی بنگاه‌ها تلاش شد که دریافتی کارگران معادل با نرخ تورم افزایش داده شود و آخرین اقدام هم افزایش ۳۰۰ تومانی حق مسکن بود که به تصویب رسید.

انتهای پیام/

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: