کد خبر: ۵۱۱۰۰۷
تاریخ انتشار: ۰۴ شهريور ۱۳۹۹ - ۲۳:۲۵

رئیس پلیس پیشگیری پایتخت درخصوص کلاهبرداری‌های پیامکی و تلفنی به شهروندان هشدار داد.

به گزارش شفاف، سردار کیوان ظهیری رئیس پلیس پیشگیری پایتخت گفت: علی‌رغم هشدار‌های مکرر پلیس برای پیشگیری از کلاهبرداری‌های پیامکی و تلفنی متأسفانه باز هم شاهد این گونه جرایم در سطح جامعه هستیم.

این مقام انتظامی عنوان کرد: یکی از شیوه‌های کلاهبرداری، ارسال پیامک با این مضمون که شما " لطفاً مبلغ ... را به این شماره کارت ارسال کنید"، است که برخی شهروندان نیز بدون تحقیق در خصوص مشخصات ارسال کننده پیامک و به علت سهل انگاری به محتوای پیام اعتماد می‌کنند.

وی گفت: افراد کلاهبردار با ارسال پیامک‌های فریب دهنده و ایجاد میل و اشتیاق در گیرنده پیامک برای دریافت جایزه و احیانا" پول و ... طعمه خود را به پای دستگاه‌های خود پرداز می‌کشانند.

رئیس پلیس پیشگیری تهران افزود: یکی دیگر از روش‌های افراد سودجود ارسال پیامک با مضامین " شما برنده جایزه همراه اول و یا ایرانسل و "یا" شما برنده .. گیگ اینترنت رایگان شده اید و برای دریافت جایزه با این شماره تماس بگیرید" است.

وی اضافه کرد: در ادامه شهروندان با شماره مورد نظر تماس و مورد اغفال فرد کلاهبردار قرار گرفته و در نهایت ضمن مراجعه به دستگاه خودپرداز حساب آنان خالی می‌شود.

وی خطاب به شهروندان خاطرنشان کرد: اطلاعات مربوط به شماره حساب، شماره کارت، رمز اول یا دوم کارت بانکی، کد اعتبار سنجی (cvv۲) خود را از طریق پیامک در اختیار هیچکس قرار ندهید.

این مقام انتظامی تاکید کرد: برای انتقال وجه به حساب و کارت شما توسط دیگران، لازم نیست شما پای دستگاه خودپرداز حاضر شوید.

سردار ظهیری با بیان اینکه فریب آگهی‌های تبلیغاتی را که به هر بهانه‌ای از شما تقاضای درخواست پرداخت وجه، حتی مبلغی اندک را دارند، نخورید، خطاب به شهروندان گفت: به پیامک‌های ارسال شده از منابع ناشناس و غیر معتبر، اعتماد نکنید.

انتهای پیام/

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: