کد خبر: ۵۱۱۰۱۱
تاریخ انتشار: ۰۴ شهريور ۱۳۹۹ - ۲۳:۲۹

شرکت سازنده شبکه اجتماعی تیک تاک به دلیل دستور اجرایی ترامپ درباره ممنوعیت هرگونه معامله در آمریکا با این شرکت و شرکت مادر آن یعنی بایت دنس، علیه ترامپ شکایت کرد.

به گزارش شفاف، شرکت سازنده شبکه اجتماعی تیک تاک روز دوشنبه علیه دولت ترامپ به دلیل دستور اجرایی وی درباره ممنوعیت هرگونه معامله در آمریکا با این شرکت و شرکت مادر آن یعنی بایت دنس شکایت کرد.

در یک کیفرخواست 39 صفحه ای که به دست شینهوا رسیده است، دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا، ویلبور راس، وزیر بازرگانی و همچنین وزارت بازرگانی ایالات متحده به عنوان متهمین ذکر شده اند.

براساس این شکایت، شرکت تیک تاک مقامات آمریکایی را متهم کرده است که هیچ گونه مدرکی را برای توجیه عمل افراطی خود یعنی محرومیت این شرکت از فعالیت در بازار آمریکا ارائه نکرده اند و صدور این دستور بدون انجام هرگونه روند قانونی که در اصلاحیه پنجم قانون آمده، صورت گرفته است.

در همین حال، شرکت فناوری تیک تاک که در لس آنجلس مستقر است، اظهار داشت که این دستور اجرایی، به نوعی سوءاستفاده از قانون اضطراری بین المللی قدرتهای اقتصادی است که ممنوعیت فعالیت هایی را که ثابت نمی شود تهدیدی در این مورد باشند را مجاز می داند.

شرکت تیک تاک همچنین اعلام کرد که فرمان اجرائی ترامپ "به دلایل سیاسی" صادر شده است و نه به دلیل ایجاد تهدیدی برای آمریکا که شرط اصلی برای رییس جمهور است تا بتواند از اخیارات خود برای اعمال قانون اضطراری بین المللی قدرتهای اقتصادی استفاده کند.

شاکیان این پرونده یعنی شرکت تیک تاک TikTok و بایت دنس ByteDance Ltd.  به دنبال صدور حکمی برای ابطال و منع اجرای دستور ترامپ و هرگونه آیین نامه اجرایی صادره از سوی وزارت بازرگانی آمریکا هستند.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: