کد خبر: ۵۱۱۰۵۳
تاریخ انتشار: ۰۵ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۶:۳۲

مراسم عزاداری ماه محرم در دفتر آیت‌الله وحید خراسانی مرجع تقلید شیعه و با رعایت موارد بهداشتی برگزار می‌شود.

به گزارش شفاف، رعایت پروتکل‌های بهداشتی و عمل به توصیه‌های مصوبات ستاد ملی مبارزه با کرونا در برگزاری مراسم آیینی و عزاداری محرم بر آحاد مردم واجب است. اگرچه شکل عزاداری‌ها در نقاط مختلف ایران با سال‌های گذشته برای حفظ جان و سلامتی مردم متفاوت شده اما نیّت قلبی همه سوگواران زنده نگه‌داشتن این واقعه تاریخی و عبرت‌آموز است.

حفظ فاصله فیزیکی، استفاده از ماسک، برگزاری هیأت‌ها در فضای باز از جمله اقدام‌های مراقبتی کرونایی در محرم امسال به‌شمار می‌رود. تمامی این قوانین و مقررات از سوی ستاد ملی مقابله با کرونا برای برگزاری آیین‌های سوگواری ماه محرم امسال تعیین شده است که باید با جدّیت در تمامی هیأت‌های عزاداری در سطح کشور عملیاتی شود.

عزاداری , ماه محرم , امام حسین (ع) , مرجع تقلید , ویروس کرونا , موکب تسنیم ,

در این میان، برخی از علما و حتی مراجع معظم تقلید هم نسبت به رعایت نکات بهداشتی در مراسم‌ عزاداری اهتمام داشته‌اند. آیت‌الله وحید خراسانی از مراجع تقلید در مراسم عزاداری ماه محرم امسال، تمام نکات بهداشتی و پروتکل‌های ابلاغی ستاد ملی مقابله با کرونا را رعایت کرده است. این مراسم همان‌طور که در تصاویر مشخص است، در فضای باز برگزار و فاصله‌گذاری اجتماعی توسط عزاداران رعایت می‌شود.

این مرجع عالی‌قدر درباره حفظ پروتکل‌های بهداشتی در مراسم عزاداری‌ ماه محرم گفته‌اند: "شعائر اهل‌بیت علیهم السلام و خصوصاً اقامه‌ عزای حضرت سیدالشهداء علیه السلام نباید تعطیل شود، ولیکن با رعایت جهات بهداشتی و آنچه متخصصین امر توصیه می‌کنند."

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار