کد خبر: ۵۱۱۰۵۴
تاریخ انتشار: ۰۵ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۶:۳۲

دوازدهمین جلسه کارگروه بررسی آسیب‌های کرونا در سینما برگزار شد.

به گزارش شفاف، در این جلسه پیرو مصوبه جلسه یازدهم کارگروه مبنی بر اختصاص درآمد فروش فیلم‌ها به سالن‌های سینما و پرداخت معادل فروش خالص آنان به شرکت پخش، مقرر شد با توجه به نیم‌بها شدن قیمت بلیت، طی ماه‌های مرداد، شهریور و مهر این میزان برای سینما و شرکت پخش به قیمت بلیت تمام‌بها برای فیلم‌های ایرانی اکران اول در نظر گرفته شود و مابه‌التفاوت به صورت حمایت از سوی سازمان سینمایی به شرکت‌های پخش و سینماها در پایان اکران هر فیلم پرداخت شود.

همچنین سینماداران بدهکار برای دریافت تسهیلات بانکی به منظور تأدیه بدهی اکران 1398 به دفاتر پخش می‌توانند از روز دوشنبه 10 شهریور الی 20 شهریور برای ارائه تقاضا و مدارک ( تصویر پروانه فعالیت سینما و وثایق) و صدور معرفی‌نامه به صندوق اعتباری هنر مراجعه کنند. این زمان قابل تمدید نخواهد بود.

لیست بدهی سینماها روز دوشنبه منتشر خواهد شد.

این گزارش می‌افزاید، به سینماهای غیردولتی که در مرداد ماه فعال بوده‌اند به ازای هر سالن روزانه 10 میلیون تومان بلاعوض داده می‌شود. این مبلغ به سالن‌هایی تعلق می‌گیرد که روزانه حداقل 3 سانس فیلم ایرانی نمایش داده باشند. چنانچه این سینماها قبلاً وام قرض‌الحسنه از صندوق اعتباری هنر دریافت کرده باشند، این مبلغ از میزان بدهکاری آنان کسر می‌شود.

در این جلسه گزارشی از پیگیری و اجرای مصوبات جلسات گذشته کارگروه ارائه شد و با نظر مثبت شورای صنفی نمایش بر ادامه نیم‌بها بودن بلیت سینماها تأکید شد.

جلسه دوازدهم کارگروه بررسی آسیب‌های کرونا در سینما با حضور حسین انتظامی، سید محمدمهدی طباطبایی‌نژاد، رمضانعلی حیدری خلیلی، محمد رحمتی، سید حسین سیدزاده، غلامرضا موسوی، مرتضی شایسته، رضا سعیدی‌پور و مسعود نجفی برگزار شد. 

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: