کد خبر: ۵۱۱۱۱۵
تاریخ انتشار: ۰۷ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۲:۰۴

سطح تراز آب دریاچه ارومیه در خرداد ماه سال جاری ۰.۹ سانتیمتر کاهش یافته است.

به گزارش شفاف، بر اساس مطالعات پایه منابع آب کارگروه احیای دریاچه ارومیه سطح تراز دریاچه ارومیه تا به امروز نسبت به روز مشابه در سال گذشته ۰.۹ سانتیمتر کاهش را نشان می‌دهد، بر همین اساس حجم آب موجود در دریاچه نیز با کاهش ۰.۲۶ میلیارد مترمکعبی رو به رو بوده است.

بر اساس گزارش‌های کارگروه احیای دریاچه ارومیه، تراز سطح آب دریاچه در روز ۳۱ مرداد ماه به ۱۲۷۱.۳۶ سانتیمتر از سطح دریا رسید، این تراز نسبت به روز مشابه در سال گذشته، ۰.۹ سانتیمتر کاهش یافته است.

بر اساس این گزارش وسعت دریاچه ارومیه در روز ۳۱ مرداد ماه سال جاری ۲۸۶۹.۵۳ کیلومتر مربع بود که این شاخص نسبت به روز مشابه در سال گذشته ۲۹۳۱.۲۷ کیلومتر مربع کاهش و وسعت دریاچه نسبت به میانگین دراز مدت سال مشابه ۱۶۴۲.۳۹ کاهش یافته است.

لازم به ذکر است؛ حجم آب موجود در دریاچه ارومیه در روز ۳۱ مرداد ماه سال جاری، ۳.۶۱ میلیارد مترمکعب بوده است که این شاخص نسبت به روز مشابه در سال گذشته، ۳.۸۷ میلیارد مترمکعب افزایش داشته و نسبت به میانگین دراز مدت ۱۶.۴ میلیارد مترمکعب افزایش یافته است؛ بنابراین تراز سطح آب دریاچه ارومیه در تاریخ ۲۹۳۱ مرداد ماه سال ۹۹ حدود ۱۲۷۱.۳۶ متر و وسعت دریاچه ۲۸۷۰ کیلومتر مربع را نشان می‌دهد.

گفتنی است؛ عملیات اجرایی طرح ملی نجات دریاچه از سال ۹۳ آغاز شده است.

انتهای پیام/

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: