کد خبر: ۵۱۱۱۳۰
تاریخ انتشار: ۰۸ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۱:۲۲

ژنرال بازنشسته آمریکایی گفت جان بولتون، برای وادار کردن ترامپ به راه‌اندازی جنگ علیه ایران به او دروغ گفته است.

به گزارش شفاف، کیث کیلاگ، ژنرال بازنشسته ارتش آمریکا در همایش مجمع ملی جمهوری‌خواهان در شامگاه چهارشنبه اعلام کرد جان بولتون، مشاور سابق امنیت ملی کاخ سفید برای وادار کردن ترامپ به راه‌اندازی جنگ علیه ایران به او دروغ گفته است.

کیلاگ که در حال حاضر مشاور معاون ترامپ است فاش کرد شاهد بود که بولتون چطور با دروغ گفتن به ترامپ آمریکا را تا آستانه جنگ با ایران پیش برده است.

این ژنرال بازنشسته، دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا را بابت انجام انتخاب‌های صحیح هنگام مواجهه با تصمیم‌های دشوار ستود.

کیث کیلاگ همچنین در یک مصاحبه جداگانه با شبکه خبری فاکس‌نیوز که پنجشنبه انجام شد گفت: بولتون حقیقتاً معمار شکست است. او برنامه‌های خودش را داشت که برای جلو بردن آن‌ها تلاش می‌کرد و وقتی که این کار موثر نبود سعی می‌کرد جلوی گفت‌وگوها را بگیرد یا به ترامپ دروغ بگوید.

وی افزود: وقتی ایران پهپاد آمریکایی را ساقط کرد من آنجا بودم و دیدم که او (بولتون) چطور اطلاعات را تحریف کرد و موجب شد همه ما به خاطر از دست دادن یک پهپاد در آستانه آغاز عملیات نظامی در ایران قرار بگیریم. همه ما می‌دانستیم که اطلاعاتش غلط است و همان اطلاعات غلط را هم تحویل رئیس‌جمهور داد. چند بار دیدم که این کار را انجام داد.

مشاور معاون رئیس‌جمهور آمریکا همچنین گفت بولتون خود به تنهایی، مذاکرات برای پایان دادن به جنگ در افغانستان را نابود کرد و آن را به بن‌بست کشاند.

انتهای پیام/

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: