کد خبر: ۵۱۱۱۷۶
تاریخ انتشار: ۰۹ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۸:۱۴

مدیرعامل بیمه ایران گفت: شرکت‌های بیمه باید از حالت سنتی خارج شوند و با ارائه طرح‌های جدید به واحد‌های تولیدی کمک کنند.

به گزارش شفاف، محمد رضایی  مدیرعامل بیمه ایران در گفت و گویی، اظهار کرد: صنعت بیمه در سراسر جهان دارای یک بخش عملیات بیمه گری و بخش دیگر سرمایه گذاری است. یعنی شرکت‌های بیمه‌ در دنیا نقدینگی موجود در بخش عملیات بیمه گری را در بخش‌های دیگری سرمایه گذاری می‌کنند.

وی ادامه داد: از سال گذشته بورس روند رو به رشدی را طی کرده است و صنعت بیمه و شرکت‌های زیرمجموعه آن توانسته اند در این بخش سرمایه گذاری کنند. سهم بیمه ایران در بورس، پارسال حدود ۲ هزار و ۱۰۰ میلیارد تومان بود که هم اکنون مرز ۲۶ هزار میلیارد تومان را رد کرده است.

مدیرعامل بیمه ایران با اشاره به اینکه در سراسر دنیا صنعت بیمه نقش مهمی در بخش‌های اقتصادی دارد، گفت: با ورود بیشتر صنعت بیمه به بورس می‌توان شاهد افزایش تعداد و بهبود عملکرد کارگاه‌های صنعتی بود.

بیمه ایران برای بیماران کرونایی چه کرد؟

رضایی تصریح کرد: اولین اقدام بیمه ایران در شرایط شیوع بیماری کرونا، اجرای طرح سپاس از حافظان سلامت بود. همچنین در این دوران در بخش بیمه‌های عمر نقش فعالی داشتیم.

ایم مقام مسئول تاکید کرد: خسارت‌های ناشی از کرونای هر واحد و سازمانی که با بیمه ایران قرارداد داشت،  پرداخت شده است.

وی افزود: به منظور تحقق شعار جهش تولید، خدمات گسترده‌ای به تولیدکنندگان ارائه داده‌ایم. همچنین جشنواره جهش تولید در بیمه ایران راه اندازی شده است که جنبه حمایتی از بخش تولید دارد و به معرفی بیمه‌های جدید  می‌پردازد. در بخش تولید، خدماتی از جمله بیمه‌های وقفه در تولید ارائه داده ایم.

مدیر عامل بیمه ایران در پاسخ به این سوال که "در کشور‌های دیگر بانک‌ها زیرمجموعه بیمه‌ها قرار می‌گیرند، اما در کشور ما برعکس است، دلیل آن چیست؟ " اظهار کرد: یکی از دلایل مهم در این بخش به ضعف در فرهنگ بیمه گری برمی گردد. شرکت‌های بیمه نتوانستند براساس نیاز‌های بیمه گذاران، بیمه نامه‌های خاصی را طراحی کنند که پاسخگوی تمام نیاز‌های افراد باشد.

رضایی با اشاره به رونق فرهنگ بیمه در کشور بیان کرد: شرکت‌های بیمه باید بتوانند وارد بازار شوند و طبق نیاز‌های جدید مردم از حالت بیمه سنتی خارج شوند و با ارائه طرح‌های جدید به واحد‌های تولیدی، صنعتی، کشاورزی و دامداری کمک کنند.

وی گفت: باتوجه به روند تورمی موجود در کشور، خواسته‌ها و نظرات بیمه گذاران تامین نمی‌شود در نتیجه لازم است براساس نیاز‌های بیمه گذاران، بیمه نامه‌ها طراحی شده تا موجب ارتقای فرهنگ بیمه در کشور شود. همچنین وضعیت بیمه رابطه مستقیمی با اقتصاد کشور دارد. در صورت توجه بیشتر به بخش بیمه شاهد بهتر شدن وضعیت اقتصاد خواهیم بود.

این مقام مسئول با اشاره به بیمه‌های ساختمان و بیمه‌های آتش سوزی و عدم تمایل مردم به این بیمه‌ها تصریح کرد: در حال حاضر در کشور ما میزان حق بیمه بسیار پایین است به طوری که با حدود ۱۰۰ هزار تومان می‌توان یک واحد مسکونی را برای یک سال بیمه کرد. در حال حاضر در کشور ما، ۳۴ حادثه جان و زندگی مردم را تهدید می‌کند که در بیمه‌های اموال به خصوص بیمه آتش سوزی، پوشش خسارات خطرات موجود نیازمند خرید بیمه نامه آن است.

بیمه آتش سوزی اجباری شود

رضایی ادامه داد: بیمه‌های اموال اختیاری هستند. در سراسر دنیا بیمه حوادث غیرمترقبه به خصوص بیمه‌ آتش سوزی به سمت اجباری شدن رفته است. اگر در کشور ما دریافت این بیمه‌ها اجباری شوند می‌توانیم بیشتر شاهد بیمه‌های آتش سوزی باشیم. طبق آمار موجود فقط ۱۰ تا ۱۵ درصد از منازل مسکونی تحت پوشش بیمه آتش سوزی هستند.

وی گفت: حتی در بحث بیمه‌های شخص ثالث که نوعی بیمه‌ی اجباری است فقط ۷۰ تا ۸۰ درصد افراد بیمه هستند.

رضایی با بیان اینکه تمام مردم می توانند بامراجعه به سایت ایران من نسبت به خرید بیمه آتش سوزی اقدام کنند گفت: یکی از اقدامات بیمه ایران جهت تسهیل دریافت بیمه نامه آتش سوزی برای منازل مسکونی، غیرحضوری کردن مراجعات افراد به شرکت‌های بیمه بود. دومین اقدام قائل شدن تخفیف‌های ویژه برای هموطنان است.

مدیرعامل بیمه ایران بیان کرد: تقسیط حق بیمه‌ها  هم از اقدامات ما جهت تسهیل دریافت مبالغ است. ما حاضریم حدود ۱۰ تا ۱۱ درصد از بیمه‌ها را قسط بندی کنیم تا استقبال خوبی از این طرح شود.

این مقام مسئول گفت: به زودی از پایانه مکانیزه پرداخت خسارت در تهران رونمایی می‌شود. پایانه‌های پرداخت خسارت در کشور ما گنجایش ورود مردم را ندارند و متقاضیان پس از مراجعه باید در صف‌های طویل قرار بگیرند. افراد می‌توانند پس از خسارت به سایت ایران من مراجعه کرده و از محل خسارت و مدارک خود عکس انداخته و  مدارک را در سایت تهران من وارد و از این طریق خسارت خود را دریافت کنند.

او افزود:همچنین قرار است از خسارت‌های وارده بر خودرو، بدون پیاده شدن افراد از ماشین، توسط دوربین‌ها عکس گرفته و در سایت تهران من وارد شود. در نهایت کارشناسان با بررسی مدارک اقدام به تعیین خسارت می‌کنند.

انتهای پیام/

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: