کد خبر: ۵۱۱۲۰۰
تاریخ انتشار: ۱۰ شهريور ۱۳۹۹ - ۰۹:۵۹

رییس جمهوری در پیامی به پادشاه مالزی روز ملی این کشور را تبریک گفت و از وی برای سفر به جمهوری اسلامی ایران برای گفت: وگو و تبادل نظر پیرامون مسائل و مشکلات جهان اسلام دعوت کرد.

به گزارش شفاف، پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست جمهوری، حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی روز دوشنبه در پیام تبریک به سلطان "عبدالله رعایه‌الدین المصطفی بالله شاه" پادشاه مالزی اظهار داشت: فرا رسیدن روز ملی مالزی را به جنابعالی، دولت و مردم کشورتان صمیمانه تبریک می‌گویم.

رییس جمهوری خاطرنشان کرد: جمهوری اسلامی ایران ضمن تحسین مواضع و تلاش‌های دولت و مردم مالزی و دیدگاه مشترک دو کشور در مقابله با بحران‌های جهان اسلام از جمله اشغال فلسطین و آلام مردم مظلوم آن، تنها راه برون رفت از مشکلات پیش‌روی دنیای اسلام را گفت وگو و تعامل سازنده میان دولت‌های اسلامی می‌داند.

روحانی تصریح کرد: در این چارچوب مایلم از آن‌جناب برای سفر به جمهوری اسلامی ایران به منظور گفت وگو و تبادل نظر پیرامون مسائل و مشکلات جهان اسلام و ابتکارات جمهوری  اسلامی ایران در راستای تقویت صلح و ثبات و همچنین توسعه هر چه بیشتر روابط دوجانبه با کشور دوست و برادر مالزی دعوت کنم.

رییس جمهوری یادآور شد: امیدوارم در پرتو اراده سیاسی موجود، بیش از پیش شاهد همبستگی میان دو ملت و توسعه روابط فیمابین در همه زمینه‌های سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و بین‌المللی باشیم.

روحانی در پیام از خداوند متعال، سلامتی و موفقیت آن جناب و نیکبختی مردم مالزی را مسالت کرد.

منبع: ایرنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: