کد خبر: ۵۱۱۲۰۵
تاریخ انتشار: ۱۰ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۰:۰۵

بزرگترین پالایشگاه نفت آسیا اعلام کرد ۲۱.۷۲۵ میلیارد یوان (۳.۱۷ میلیارد دلار) در ۶ ماه اول ۲۰۲۰ ضرر کرده است. این اولین دوره شش ماهه ایست که شرکت سینوپک ضرر و زیان ثبت میکند.

 به گزارش شفاف، شرکت نفت و مواد شیمیایی سینوپک چین در روز یکشنبه اولین ضرر و زیان خالص خود را در شش ماه اول سال جاری میلادی در بحبوحه کاهش تقاضا به خاطر محدود شدن فعالیت های صنعتی و کاهش مسافرت ها در اثر همه گیری ویروس کرونا اعلام کرد.

 بزرگترین پالایشگاه نفت آسیا اعلام کرد21.725  میلیارد یوان (3.17 میلیارد دلار) در 6 ماه اول 2020 ضرر کرده است. این اولین دوره شش ماهه ایست که شرکت سینوپک ضرر و زیان ثبت میکند.

 شرکت سینوپک در سال گذشته میلادی 32.206 میلیارد یوان سود خالص داشت. این شرکت 1.943 میلیارد یوان در سه ماهه دوم سال جاری میلادی از دست داد. این رقم در سه ماهه اول برابر با 19.782 میلیارد یوان بود.

سینوپک اعلام کرد عملیات ها و سوددهی آن از سه ماهه دوم تا حالا به صورت ماهانه رو به بهبود بوده و عملکرد آن تثبیت شده است.

 درآمد سینوپک در نیمه اول سال جاری میلادی 31 درصد نسبت به سال گذشته کاهش داشت و به 1.03 تریلیون یوان رسید. فروش محصولات پالایشی این شرکت به خاطر کاهش مصرف انرژی، 26.1 درصد پایین آمده است.

 سینوپک با اشاره به اینکه تقاضا برای نفت پالایش شده به شدت کاهش یافته و رشد تقاضا برای مواد پتروشیمی هم کند شده اعلام کرد:« صنعت نفت مشکلات بی‌سابقه ای را تجربه می کند».

 پالایش نفت خام شرکت سینوپک 10.5 درصد کاهش یافته و به 110.95 میلیون تن معادل 4.45 میلیون بشکه در روز رسیده است. این شرکت که به تازگی یک پالایشگاه جدید با ظرفیت 200 هزار بشکه در روز در جنوب چین راه اندازی کرده، قصد دارد پالایش نفت را تا 130 میلیون تن (5.1 میلیون بشکه در روز) در نیمه دوم سال افزایش دهد.

 شرکت سینوپک 140.27 میلیون بشکه (771000 بشکه در روز) نفت خام تولید کرده که یک درصد کمتر از سال گذشته است. تولید گاز طبیعی این شرکت 0.1 درصد افزایش یافته و به 512.41 میلیارد فوت مکعب رسیده است. سینوپک قصد دارد در نیمه دوم سال جاری میلادی 138 میلیون بشکه نفت و 580.5 میلیارد فوت مکعب گاز تولید کند.

 انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: