کد خبر: ۵۱۱۲۵۲
تاریخ انتشار: ۱۱ شهريور ۱۳۹۹ - ۲۲:۴۷

در دیدار معاون سیاسی وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران با مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی بر تداوم همکاری های متقابل تاکید شد.

به گزارش شفاف، «سید عباس عراقچی» معاون سیاسی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران امروز (۱۱ شهریور ۱۳۹۹) پس از نشست کمیسیون مشترک برجام با «رافائل گروسی» مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی در وین دیدار و گفت‌وگو کرد.‌

طرفین، گفت‌وگوهای اخیر در تهران و بیانیه مشترک که منجر به تقویت همکاری ها و تعاملات و همچنین اعتماد بین ایران و آژانس می شود را مثبت و‌ سازنده خواندند و از استقبال گسترده از تفاهمات حاصله در سطح بین المللی ابراز خرسندی کردند.

دو طرف همچنین بر عزم ایران و آژانس برای تداوم همکاری های متقابل، بر اساس حسن نیت، تاکید کردند.

در این دیدار، غریب آبادی، سفیر و نماینده دائم کشورمان نزد سازمان های بین المللی در وین نیز حضور داشت.

گروسی در هفته ای که گذشت سفری دو‌ روزه به تهران داشت و ضمن رایزنی با مقامات ایرانی در پایان بیانیه مشترک ایران و آژانس منتشر شد.

این دیپلمات ارشد ایرانی امروز درباره دیدارش با مدیرکل آژانس گفته بود: با آقای گروسی یک دیداری خواهم کرد که در ادامه سفرش به تهران است و در سفر اخیر ایشان به تهران موفق شدیم یکی از مشکلات جدی که در روابط ایران و آژانس پدید آمده بود به نحو مطلوبی حل و فصل کنیم و بیانیه‌ مشترکی صادر شد و در ادامه و برای اجرای بیانیه ملاقاتی را با ایشان خواهم داشت.

انتهای پیام/

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: