کد خبر: ۵۱۱۲۵۹
تاریخ انتشار: ۱۱ شهريور ۱۳۹۹ - ۲۲:۵۰

اگر کارفرما از بیمه کردن کارکنان خود اجتناب کند، شخص مدعی باید مدارک لازم را به شعبه بیمه‌ای که آخرین لیست واریزی حق بیمه او پرداخت شده، ارائه کند.

به گزارش شفاف، اگر کارفرما بدون توجه به ماده ۳۹ قانون تأمین اجتماعی در زمان اشتغال کارکنان و پرسنل تحت شمول، از بیمه کردن کارکنان خود اجتناب کند، شخص مدعی باید با تکمیل فرم مخصوص و ضمیمه کردن مدارک و مستندات اشتغال به کار به شعبه بیمه‌ای که آخرین لیست واریزی حق بیمه او پرداخت شده مراجعه کند و مدارک خود را برای بررسی تحویل دهد. پس از آن موضوع در کمیته ادعای سابقه شعبه و استان مورد بررسی قرار می‌گیرد و با توجه به مستندات ارائه شده، اعلام نظر می‌شود.

مدارک مورد نیاز شامل حکم استخدامی، لیست حقوق کارگاه به همراه اظهارنامه مالیاتی، دفاتر قانونی کارگاه، فیش بانکی، کارت حضور و غیاب و یا دفتر حضور و غیاب، فرم انجام معاینات پیش از استخدام و … است.

نکته قابل توجه آن است که در صورتی که فرد هیچ گونه مدرک و مستندی ندارد، باید به اداره کل کار مراجعه و شکایتی تنظیم کند تا اداره کار موضوع را مورد بررسی قرار دهد و نظر خود را پس از بررسی‌های کارشناسی به فرد و بیمه تأمین اجتماعی اعلام کند و رأی اداره کار برای تأمین اجتماعی لازم الاجراست.

انتهای پیام/

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: