کد خبر: ۵۱۱۲۹۵
تاریخ انتشار: ۱۲ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۱:۴۴

وزیر بهداشت در پیامی با تبریک روز ملی "بهورز" تاکید کرد: "بهورزان" ارزشمندترین و موثرترین سرمایه‌‌ها برای تحقق اهداف راهبردی نظام سلامت هستند.

به گزارش شفاف، دکتر سعید نمکی، وزیربهداشت، درمان و آموزش پزشکی در پیامی دوازدهم شهریور، روز ملی بهورز را تبریک گفت.

وزیر بهداشت در این پیام، بهورزان را از شمار ارزشمندترین و موثرترین سرمایه‌‌ها برای تحقق اهداف راهبردی نظام سلامت عنوان و به خدمات ارزنده آنها در مسیر برنامه ملی "هر خانه یک پایگاه سلامت" اشاره کرد.

متن کامل این پیام به شرح زیر است:

12 شهریورماه، روز بهورز به حق نماد ارج گذاری یکی از مهم‌‌ترین و موفق‌‌ترین دستاوردهای جهانی نظام سلامت ایران در گام اول انقلاب اسلامی است و تحقیقاً تداوم و ارتقای مداوم شاخص‌‌های سلامت، فراگیری و عدالت در دسترسی به خدمات، کارآمدی، کرامت انسانی و تحقق پوشش همگانی سلامت در گام دوم انقلاب اسلامی نیز در گروی توجه ویژه به آن خواهد بود.

باور دارم که نظام مراقبت‌‌های اولیه بهداشتی در کشور ما و توفیقات آن بدون نام "بهورز" در هیچ کجای جهان شناخته شده نیست، چنان‌‌که در همه ماه‌‌‌های اخیر و در بسیج ملی مقابله با پدیده همه گیری کرونا، جایگاه و نقش این قشر عزیز از همکاران و خدمات بی بدیل ایشان بار دیگر بر این ادعا صحه گذاشت.

از هر منظری که بنگریم، بهورزان از شمار ارزشمندترین و موثرترین سرمایه‌‌ها برای تحقق اهداف راهبردی نظام سلامت بوده، هستند و خواهند بود و خدمات چشمگیر آن‌‌ها در تمامی ابعاد نظام سلامت و در محروم‌‌‌ترین و دورافتاده‌‌ترین نقاط و روستاهای کشور، تاثیر چشمگیر و شگرفی بر بهبود شاخص‌‌‌های سلامت داشته و دارد و انتظار می‌‌رود، در مسیر برنامه ملی "هر خانه یک پایگاه سلامت" ، نمود و بروز بیشتری یابد.

ضمن تبریک و تهنیت این مناسبت به بهورزان ارجمند و مربیان محترم بهورزی در سراسر میهن عزیز اسلامی، برای یکایک این همکاران عزیزم، سلامتی، سعادت و سربلندی و توفیق روزافزون مسئلت دارم و آرزو می‌‌‌کنم خدمات صادقانه و ارزشمند آنان مورد قبول درگاه حق قرار گیرد.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: