کد خبر: ۵۱۱۳۸۶
تاریخ انتشار: ۱۵ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۴:۵۴

شرکت فیسبوک اظهار داشت عینک واقعیت افزوده این شرکت در کنار ویژگی‌ های خاص خود، قدرت شنیداری کاربران را نیز تقویت می کند.

به گزارش شفاف، شرکت فیسبوک مدتی است که بر روی ساخت عینک‌های واقعیت افزوده فعالیت دارد و می‌خواهد محصولی شگفت‌آور را به جهان معرفی کند، اما به نظر می‌آید هدف شرکت فیسبوک محدود به بینایی کاربران نیست.

طی پست رسمی اخیر این شرکت، فیسبوک اعلام کرد که فعالیت‌های این مجموعه روی توسعه بخش شنیداری کاربران نیز تمرکز دارد و عینک‌های واقعیت افزوده آن‌ها قرار شده تا به شنوایی افراد نیز کمک کند. بر اساس گفته‌های مسئولان این شرکت هدف این قابلیت "حضور صوتی فوق‌العاده" است که صدا‌ها را به صورت مشخص‌تری در اختیار افراد قرار می‌دهد.

در این قابلیت همچنین ابرقدرت‌های ادراکی قرار گرفته‌اند که به کاربر اجازه می‌دهد تنها روی یک منبع صوتی تمرکز کند، به صورتی که صدا‌های اطراف مزاحم او نشوند. این قابلیت جدید با توجه به حرکات چشم کاربر فعالیت می‌کند و تنها صدای هر سمتی که فرد نگاه کند به گوش او می‌رسد.

عینک واقعیت افزوده فیسبوک

زمان عرضه عینک‌های واقعیت مجازی شرکت فیسبوک

طبق اطلاعات منتشر شده محصول خلاقانه شرکت فیسبوک به زودی منتشر نخواهد شد، اما به نظر می‌آید قابلیت‌های موجود در این عینک‌ها می‌تواند آینده زندگی انسان‌ها را تحت تاثیر قرار دهند. انتظار می‌رود ویژگی‌های عینک‌های واقعیت افزوده شرکت فیسبوک به کاربرانی که از مشکل شنوایی رنج می‎برند کمک کند.

با توجه به مراحل طی شده توسط فیسبوک و انجام تحقیقات لازم، انتظار می‌رود عینک‌های هوشمند این شرکت طی سال‌های ۲۰۲۳ الی ۲۰۲۵ به بازار راه پیدا کنند. در حال حاضر گروهی از محققان دنیای فناوری، مهندسی و طراحی بر روی این پروژه فعالیت دارند تا بتوانند ویژگی‌های شنیداری این دستگاه را توسعه دهند.

هدف آن است که عینک‌های مذکور با توجه به حرکت چشم و سر کاربر صدای لازم را دریافت کرده و به صورت واضح در اختیار کاربران قرار دهد. پیش‌بینی می‌شود امکانات بیشتری به این عینک‌ها اضافه شود تا کاربران بتوانند با کمک هوش‌های مصنوعی فعالیت‌های گسترده‌تری  داشته باشند.

انتهای پیام/

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: