کد خبر: ۵۱۱۳۹۹
تاریخ انتشار: ۱۵ شهريور ۱۳۹۹ - ۲۲:۰۷

کارشناسان دینی معتقد هستند اقدامات سخیف غرب در مقابله با اسلام و پیامبر گرامی (ص) و سوزاندن قرآن مجید، به اتحاد مسلمین عالم و گسترش اسلام و معارف اسلامی منجر خواهد شد.

به گزارش شفاف، حجت الاسلام و المسلمین غلامرضا بهروزی لک معاون علمی حوزه علمیه قم  درباره اهانت به قرآن کریم و پیامبر اسلام گفت: برای تحلیل این اقدام باید دو سطح را تفکیک کنیم. یک سطح ظاهر کار که انسان بیگانه مغرضی کاری انجام داده و سطح دوم پشت صحنه این اقدام است که باید مد نظر قرار بگیرد.

وی با بیان اینکه خداوند این تحلیل را در سوره شمس و زمانیکه قوم ثمود ناقه صالح را کشتند، ارائه کرده است، افزود: این اقدام یک کار فردی نیست بلکه تمدن غربی که در دو سده اخیر بر دنیا و جهان اسلام سلطه پیدا کرده، با موجی از بیداری اسلامی و استقلال خواهی روبرو شده که در اوج آن انقلاب اسلامی است که گام اول را پشت سر گذاشته و احیای تمدن اسلامی را در دستور کار دارد.

وی تصریح کرد: تمدن غربی دچار آسیب جدی و بحران معنا شده و به جای حاکمیت منطق گفتگو، به استفاده از منطق زور روی آورده اند.

عضو هیات علمی جامعه المصطفی همچنین با نقد تمدن غربی و شعار لیبرالیسم و افتخار غرب به آموزه‌های آن گفت: در عمل شاهد معیار‌های دوگانه هستیم، بطوریکه هر گاه زمان اهانت می‌رسد، آزادی هست، اما هنگامی که ملتی می‌خواهند آرمان‌های خود را ارائه بدهند آزادی تمام می‌شود!

معاون علمی حوزه علمیه قم تاکید کرد: این حرکت و حرکت‌های مشابه آن در غرب ریشه دار است، اما برای جهان اسلام برکاتی داشته و منجر به معرفی درست قرآن و معارف اسلامی خواهد شد. هرچه دشمن به اینگونه اقدامات متمسک باشد سبب می‌شود که جهان اسلام منسجم شود.

بهروزی لک همچنین در پاسخ به اینکه نقش مردم عادی در مواجهه با این اقدامات چیست؟ گفت: سنت اسلامی این است که همگی مسئولیت داریم. در امر به معروف و نهی از منکر صرفا بخشی از جامعه مسئول نیست بلکه همه بخش‌ها به اندازه خود نقش دارند.

این استاد دانشگاه تصریح کرد: غرب می‌خواهد مانع شنیده شدن استدلال اسلام شود پس باید با قشر اسلام خواه غرب گفت و گو و به آن‌ها توجه کنیم تا معارف قرآنی گسترش پیدا کند. همچنان که در سوره توبه آمده است اگر هم عده زیادی نسبت به اسلام کراهت داشته باشند، هیمنه قرآن در عالم فراگیر خواهد شد.

همچنین قائم مقام مدیر حوزه‌های علمیه کشور در ارتباط زنده با شبکه قرآن و معارف سیما به انتشار بیانیه آیت الله اعرافی در پاسخ به این اهانت اشاره کرد و گفت: قطعا مراجع، طلاب و تمامی توده‌های مسلمان این حرکت را محکوم خواهند کرد.

حجت الاسلام و المسلمین حمید ملکی این حرکت دنیای غرب را حاکی از ضعف و زبونی آنان در مقابل اقامه دلیل و برهان اسلام توصیف کرد و افزود: اقداماتی از این دست بیانگر این واقعیت است که غرب تاب و توان تحمل قرآنی که شعار و عملش منطق است را ندارد.

وی با اشاره به آیات قرآن مبنی بر اینکه عده‌ای می‌خواهند نور خداوند را خاموش کنند، تصریح کرد: آن‌هایی که خفاش صفت هستند و در تاریکی‌ها حرکت می‌کنند و از نور فراری هستند می‌خواهند نور خداوند را خاموش کنند، ولی خود خاموش خواهند شد و این اقدام قطعاً سبب جذب افراد بیشتری به اسلام می‌شود.

سید محمد حسینی، استاد دانشگاه هم در واکنش به اهانت به پیامبر و سوزاندن قرآن توسط راست گرایان افراطی در سوئد گفت: اینگونه حرکات زشت و زننده و سبک سرانه و جاهلانه بیانگر انفعال غرب در برابر رشد اسلام گرایی است بطوریکه آن‌ها پیش از این اقدام اعلام کردند که در اعتراض به روند اسلامی کردن سوئد این اقدام صورت می‌گیرد.

وی با بیان اینکه شعار‌های غرب به بن بست رسیده و نظام سرمایه داری و لیبرال دموکراسی آن‌ها جواب نداده، افزود: خود اندیشمندان غربی به افول این نظام در غرب و لطماتی که هم از نظر مادی و معنوی و اخلاقی به آن‌ها وارد شده و گرایش مردم به سمت اسلام اعتراف کرده اند.

این استاد دانشگاه حاصل چنین اقداماتی را وحدت مسلمین در سراسر عالم بیان و تاکید کرد: سوزاندن قرآن کریم ناشی از جهالت غرب است و غرب با این حماقت راه به جایی نخواهند برد، زیرا این بشارت الهی است که خداوند حافظ قرآن است ولو عده‌ای تلاش مذبوحانه کنند.

انتهای پیام/

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: