کد خبر: ۵۱۱۴۰۱
تاریخ انتشار: ۱۵ شهريور ۱۳۹۹ - ۲۲:۰۷

دو عنوان از پویانمایی‌های کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان به بخش مسابقه یازدهمین جشنواره بین‌المللی گلدن کوکر ۲۰۲۰ بلغارستان راه پیدا کردند.

به گزارش شفاف، انیمیشن کوتاه «قهرمان» به کارگردانی کیانوش عابدی و «ماهی‌گیر و بهار» به کارگردانی سیدحسن سلطانی عنوان این دو پویانمایی کانون است که در جشنواره گلدن کوکر حضور دارند.

این دو پویانمایی که از تولیدات سال 2018 کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان است در بخش مسابقه فیلم‌های انیمیشن کمتر از 10 دقیقه این جشنواره با 48 فیلم دیگر به رقابت خواهند پرداخت.
بر اساس این خبر، انیمیشن «قهرمان» اولین حضور بین‌المللی خود را در بخش مسابقه این جشنواره تجربه می‌کند. بر همین اساس، فیلم‌های کمتر از یک دقیقه، فیلم‌های کمتر از 10 دقیقه، فیلم‌های 10 تا 45 دقیقه، فیلم‌های دانشجویی، فیلم بلند، فیلم‌های سریالی، تبلیغاتی، فیلم‌های کودکان، فیلم‌های محیط زیستی و موزیک ویدئو از جمله بخش‌های رقابتی این دوره از جشنواره گلدن ‌کوکرند.

هر ساله جوایزی به فیلم‌های راه یافته به بخش مسابقه اهدا می‌شود که در دور دهم این جشنواره، انیمیشن «گرگم و گله می‌برم» ساخته امیرهوشنگ معین از تولیدات سال 2018 کانون برنده بهترین فیلم کوتاه کودکان شد.

جشنواره بین‌المللی انیمیشن گلدن کوکر که از سال 2010 در بلغارستان شروع به فعالیت کرده، نقش مهمی در صنعت انیمیشن ایفا می‌کند و از سوی انیماتورهایی که خود، تهیه‌کننده‌اند برنامه‌ریزی و اداره می‌شود.

یازدهمین جشنواره بین‌المللی انیمیشن گلدن کوکر از 11 تا 16 شهریور 1399 (1 تا 6 سپتامبر 2020) در شهر صوفیه پایتخت کشور بلغارستان در حال برگزاری است.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار