کد خبر: ۵۱۱۴۸۴
تاریخ انتشار: ۱۷ شهريور ۱۳۹۹ - ۲۲:۴۰

انتشارات کانون پرورش فکری چاپ سوم کتاب «خداحافظی در خیابان پاییز»، سروده‌ مریم اسلامی، را روانه کتابفروشی‌ها کرد. این اثر دربردارنده ۱۹ قطعه شعر از این شاعر است.

به گزارش شفاف، «خداحافظی در خیابان پاییز»، سروده‌ مریم اسلامی، برای سومین‌بار از سوی کانون پرورش فکری بازنشر شد. این کتاب از 19 قطعه شعر نو با عنوان‌های «کاش برف، روز شنی، دوست، خیال‌باف، حرف آسمان، آخرین شام، نوشته‌های بامداد، کتاب شب، خداحافظی در خیابان پاییز، روی قله‌های دور، رودخانه، روی تار صوتی جهان، مشق‌های جدی حساب، درخت پیر، پرتقالِ ماه، کتاب قصه، کاکلی‌های صدا، درخت و خاطرات» تشکیل شده است.

«خداحافظی در خیابان پاییز» که اولین بار در سال 1396 به چاپ رسیده، تاکنون شایسته تقدیر سی‌وششمین دوره جایزه کتاب سال جمهوری اسلامی ایران، شایسته تقدیر سیزدهمین جشنواره شعر فجر و برگزیده هشتمین دوره جایزه ادبی پروین اعتصامی شده و تندیس شانزدهمین جشنواره کتاب رشد را نیز دریافت کرده است.

در قطعه «مشق‌های جدی حساب» در این کتاب می‌خوانیم: باد شوخی‌اش گرفته است/ می‌دود میان برگ‌های دفتر و کتاب/ کج نوشته می‌شوند و خط خطی/ مشق‌های جدی حساب/ دخترک نشسته پشت وزنه‌اش/ در کنار راه‌/ توی دست اوست/ یک مداد کوچک سیاه/ من به او سلام می‌کنم/ او فقط نگاه...

این کتاب با تصویرگری فهیمه محجوب در 44 صفحه با قیمت هشت هزار تومان بازنشر شده و شمارگان آن تاکنون در سومین مرحله چاپ به 10 هزار نسخه رسیده است.

علاقه‌مندان می‌توانند کتاب «خداحافظی در خیابان پاییز» را از فروشگاه‌های کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در سراسر کشور و فروشگاه‌های محصولات فرهنگی خریداری کنند.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: