کد خبر: ۵۱۱۵۴۷
تاریخ انتشار: ۱۹ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۰
روحانی در هیئت دولت:

رئیس‌جمهور با بیان اینکه ما اجبار نمی‌کنیم دانش‌آموزان و دانشجویان از طریق آموزش حضوری سال تحصیلی را بگذارنند، گفت: از نظر ما آموزش دقیق و صحیح، آموزش حضوری است.

به گزارش شفاف، حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس‌جمهور صبح امروز (چهارشنبه) در جلسه هیئت دولت اظهار کرد: در زمینه مساله بازگشایی‌ها و مقابله با کرونا شرایط کشور ما را با دیگر کشورها، در همه زمینه‌ها، مقایسه نکنید. ما در شرایط تحریم هستیم و مردم ما به مناسک دینی، روابط خانوادگی و به فرهنگ و آموزش فرزندانشان اهمیت می‌دهند. همه این‌ها را در کنار هم ببینیم.

روحانی گفت: ما با توجه و رعایت اصول بهداشتی، مناسک خود را در ماه رمضان و عزاداری خود را در ماه محرم داشتیم و ورابط خانواگی انجام می‌گیرد و کسب و کارها از روز اول بوده است.

وی افزود: امروز بحث علم و دانش و فرهنگ و آموزش دانش آموزان و دانشجویان است. یک اصل مهم برای ما این است که سلامت همه دانش آموزان و دانشجویان بعنوان اولویت اول مدنظر باشد. دانش اموزان و دانشجویان نباید از درس عقب بمانند و طوری نشود که یک سال تحصیلی عقب بمانند. این مساله برای خانواده‌ها سخت است.

رئیس‌جمهور تاکید کرد: در عین حال اجباری در هچ زمینه‌ای نیست. ما هم اجبار نمی‌کنیم از طریق آموزش حضوری سال تحصیلی را بگذارند. آنچه برای دولت مهم است اینکه درب مدرسه و دانشگاه باز خواهد بود. ما تشویق می‌کنیم و اساتید و معلمان ما آمادگی تدریس دارند و البته سلامت جسم و روح دانش آموزان برای ما اولویت دارد. از نظر ما آموزش دقیق و صحیح، آموزش حضوری است.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: