کد خبر: ۵۱۱۵۵۵
تاریخ انتشار: ۱۹ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۱:۵۹
با حضور معاون وزیر کار صورت گرفت:

نایب رییس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس از بررسی وضعیت اشتغالزایی در کشور در جلسه این کمیسیون خبر داد.

                          بررسی وضعیت اشتغالزایی در کشور در کمیسیون بودجه

به گزارش شفاف، سیدمحمدرضا میرتاج‌الدینی با اشاره به جلسه کمیسیون برنامه و بودجه با حضور منصوری معاون اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: معاون وزیر کار در این جلسه گزارشی درباره اقدامات این وزارتخانه در دولت‌های یازدهم و دوازدهم برای اشتغالزایی در کشور ارائه و اعلام کرد که تلاش ما پیش بردن بحث اشتغالزایی به همراه سیاست‌های رشد اقتصادی در کشور بوده است.

وی با بیان اینکه فعال کردن بخش‌های مختلف مانند صنعت، کشاورزی، آی‌تی، خدمات، شرکت‌های دانش بنیان و ... راه حل‌های رسیدن به رشد اشتغال پایدار در کشور است، افزود: براساس اعلام معاون وزیر کار نرخ بیکاری در زمان شیوع کرونا در کشور یعنی از اسفند ماه سال گذشته تاکنون منفی ۴ درصد رشد داشته و باید برای جبران و بازگشت به شرایط قبل برنامه‌ریزی فوق‌العاده و ویژه‌ای انجام داد.

نماینده مردم تبریز در مجلس اضافه کرد: می‌توان با بهسازی سریع فضای کسب و کار، حمایت و فعالسازی بنگاه‌های اقتصادی خرد و کلان، سرمایه‌گذاری در بخش مسکن بویژه در بخش بافت فرسوده، توسعه بازار منطقه‌ای، تثبیت و حفظ اشتغال‌های موجود، اشتغالزایی در مرز‌ها به منظور تبادل و تعامل بیشتر با کشور‌های همسایه و توسعه سهم خود در بازار‌های منطقه‌ای به رشد اشتغال و توسعه اقتصادی در کشور کمک کرد.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: