کد خبر: ۵۱۱۵۷۸
تاریخ انتشار: ۱۹ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۸:۰۰

رئیس جمهور آمریکا روز پانزدهم سپتامبر در کاخ سفید میزبان مراسم امضای توافقنامه عادی سازی روابط میان امارات متحده عربی و رژیم صهیونیستی خواهد بود.

                          کاخ سفید میزبان امضای توافقنامه امارات-اسرائیل

به گزارش شفاف، از دیلی صباح، یک مقام بلندپایه کاخ سفید روز سه شنبه اعلام کرد که «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا سه شنبه آینده (پانزدهم سپتامبر ۲۰۲۰) مراسم امضای توافقنامه عادی سازی روابط میان اسرائیل و امارات متحده عربی را میزبانی خواهد کرد.

این مقام بلندپایه کاخ سفید که خواست نامش فاش نشود، همچنین گفت که «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر اسرائیل و «شیخ عبدالله بن زاید آل نهیان» وزیر خارجه امارات متحده عربی ریاست دو هیأت نمایندگی را در این مراسم برعهده خواهند داشت.

گفتنی است که به عنوان بخشی از این توافقنامه، امارات متحده عربی با عادی سازی روابط با اسرائیل در اِزای تعلیق طرحهای رژیم صهیونیستی برای الحاق کرانه باختری موافقت کرده است.

این در حالی است که ترامپ و سایر مقامات دولت آمریکا نیز می گویند که از عربستان سعودی و سایر کشورهای اسلامی انتظار دارند در به رسمیت شناختن اسرائیل عیناً همین رویه [امارات] را دنبال کنند.

شایان ذکر است که رژیم صهیونیستی و امارات متحده عربی روز سیزدهم اوت (۲۳ مردادماه) با وساطت آمریکا، بر سر عادی‌سازی روابط و گشایش سفارتخانه در شهرهای ابوظبی و بیت المقدس به توافق رسیدند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: