کد خبر: ۵۱۱۶۵۳
تاریخ انتشار: ۲۱ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۰:۵۹

غلامرضا غفاری معاون فرهنگی وزیر علوم با اشاره به شرایط خاص کشور در مواجهه با بیماری کرونا گفت: هیچکدام از برنامه‌های فرهنگی تعطیل نشده بلکه نحوه اجرا در برخی موارد تغییر کرده است.

برنامه‌های فرهنگی دانشگاه‌ها تعطیل نشده است

به گزارش شفاف، غلامرضا غفاری معاون فرهنگی وزیر علوم در دومین جلسه شورای سیاستگذاری سومین کنگره ملی شهدای دانشجو که با حضور معاونین و مدیران دانشگاه‌های ستادی، وزارت بهداشت، بسیج دانشجویی، نهاد رهبری و دانشگاه آزاد برگزار شد ضمن تسلیت ایام سوگواری ابا عبد الله الحسین و گرامیداشت چهلمین سالگرد دفاع مقدس بر بزرگداشت نام و یاد شهدای دانشجو گفت: تعظیم شهدایی که با فدا کردن جانشان امنیت و آرامش را به ما هدیه کردند کاری بسیار ارزشمند است.

وی افزود: توجه به امر فرهنگ ساز و مهم ایثار و شهادت نیاز همیشگی ماست و می‌تواند در دانشگاه‌ها تأثیرگذار و راهگشا باشد.

غفاری با اشاره به اهمیت برگزاری کنگره ملی شهدای دانشجو و نقش آن در فضای فرهنگی دانشگاه‌ها گفت: شهدا به این برنامه‌ها نیاز ندارند و در حقیقت ما هستیم که برای غنا بخشی به فرهنگ خودمان باید از نام و یاد شهدا بهره ببریم.

معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، ضمن تقدیر و تشکر از برگزار کنندگان دو دوره قبلی کنگره ملی شهدای دانشجو افزود: این کنگره ظرفیت همراهی و همگرایی همه دستگاه‌های دانشگاهی ر ا دارد.

رئیس شورای سیاستگذاری سومین کنگره ملی شهدای دانشجو با مهم برشمردن بخش مناسکی و آئینی در کنگره، بر تبیین اندیشه‌های شهدا تاکید کرد و تمرکز بیشتر بر تولید محتوای فاخر و متناسب با شان و منزلت شهدای دانشجو را خواستار شد.

غفاری در پایان با اشاره به شرایط خاص کشور در مواجهه با بیماری فراگیر افزود: هیچکدام از برنامه‌های فرهنگی تعطیل نشده بلکه نحوه اجرا در برخی موارد تغییر کرده است.

انتهای پیام/

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: