کد خبر: ۵۱۱۷۲۴
تاریخ انتشار: ۲۳ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۶:۳۳

رئیس هیات عامل ایمیدرو از صدور مجوز اصولی احداث چهارمین کارخانه فرآورده های پتروشیمی در زنجیره GTX در منطقه ویژه صنایع انرژی بر پارسیان خبر داد.

به گزارش شفاف،خداداد غریب پور رئیس هیات عامل ایمیدرو اظهار داشت: ظرفیت ۴ طرح پیشنهادی شرکت ملی صنایع پتروشیمی در زمینه تولید فرآورده‌های پتروشیمی در زنجیره GTX برای اجرا در منطقه ویژه اقتصادی صنایع انرژی بر پارسیان حدود ۲.۸ میلیون تن است.

وی افزود: این طرح‌ها در زمینه تولید متانول، پلی پروپیلن، پلی اتیلن، بنزین پیرولیز، گاز مایع و ... است که مجموع سرمایه گذاری این طرح ها، ۶.۴ میلیارد دلار است که پیش بینی شده ۴ ساله احداث شود و با پیگیری ایمیدرو این طرح‌ها شتاب می‌گیرند.

رئیس هیات عامل ایمیدرو با اشاره به جزئیات زیرساختی طرح‌های آماده اجرای پتروشیمی در منطقه ویژه پارسیان تصریح کرد: برای این طرح ها، ۳۲۰ هکتار زمین در نظر گرفته شده است. این طرح‌ها ۲۵۵ مگاوات برق و ۴۴ میلیون متر مکعب آب نیاز دارند.

وی ادامه داد: خوراک این طرح ها، گاز طبیعی است که در مجموع ۱۸.۷ میلیون متر مکعب نیاز دارد که فراخوان مناقصه ایستگاه تقلیل فشار گاز به مبلغ ۲۱۵ میلیارد تومان در حال انجام است که به زودی احداث ایستگاه وارد فاز اجرایی می‌شود.

صدور مجوز احداث چهارمین کارخانه فرآورده های پتروشیمی در منطقه پارسیان

در طرح جامع منطقه ویژه اقتصادی صنایع انرژی بر پارسیان، فرصت‌های سرمایه گذاری برای تولید ۱۸ میلیون تن محصولات پتروشیمی، ۴ میلیون تن فولاد، ۶۰۰ هزار تن آلومینیوم و ۴ میلیون تن پودر آلومینا در نظر گرفته شده است.

همچنین، در بخش زیرساختی، احداث نیروگاه برای تولید ۴۳۰۰ مگاوات برق و تولید ۷۵۰ هزار مترمکعب آب پیش بینی شده است.

انتهای پیام/

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار