کد خبر: ۵۱۱۷۲۵
تاریخ انتشار: ۲۳ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۶:۳۳

استاندار تهران با اشاره به لزوم ارتقای خدمات رسانی الکترونیکی به شهروندان گفت: سطح مراجعات حضوری در شهرداری‌ها باید به صفر برسد.

به گزارش شفاف، انوشیروان محسنی بندپی استاندار تهران در هفتمین نشست فصلی با شهرداران با اشاره به لزوم فرهنگسازی در حوزه شهری اظهار داشت: فرهنگ سازی در مورد پسماند‌ها توسط شهرداری ضروری است، باید در این راستا آموزش شهروندان مد نظر قرار گیرد، چراکه در کاهش حجم زباله موثر است، ضمن اینکه جداسازی و تفکیک زباله نیز به عنوان فرهنگ هم زمینه توسعه پایدار و هم زمینه صرفه جویی در هزینه‌ها را فراهم می‌کند.

وی ادامه داد: جمع آوری فاضلاب و روان آب‌ها در حفظ محیط زیست سالم اهمیت زیادی دارد، در مورد ایجاد ایمنی و امنیت در محیط شهری نیز شهرداران نقش موثری دارند، هر چند برقراری امنیت بر عهده نیرو‌ها و نهاد‌های نظامی است، اما فضای ایمنی شهر‌ها در احساس ایمنی شهروندان اثرگذار است.

استاندار تهران تأکید کرد: جلوگیری از ساخت و ساز‌های غیرمجاز در زمینه ایجاد احساس امنیت موثر است که در این راستا نظارت‌ها باید تقویت شود و با توجه به کاهش تاب آوری، زمینه نشاط و شادابی در شهر‌ها و میان شهروندان فراهم شود.

محسنی بندپی گفت: تحقق بخشیدن به فرمایشات مقام معظم رهبری در زمینه استمرار روحیه جهاد و ایثار در قالب کمک‌های مومنانه نیز مدنظر قرار گیرد، به علاوه استفاده از سیستم‌های هوشمند و الکترونیک در شهر‌ها اولویت دارد و سطح مراجعات حضوری باید به صفر برسد.

انتهای پیام/

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: