کد خبر: ۵۱۱۷۵۳
تاریخ انتشار: ۲۳ شهريور ۱۳۹۹ - ۲۲:۲۰

شرح جدیدی از «کتاب الحکمة»، اثر محی‌الدین ابن عربی، به کوشش علی شالچیان ناظر از سوی انتشارات سلوک ما منتشر شد.

به گزارش شفاف، «کتاب الحکمة» از آثار محی‌الدین ابن عربی است که وی در آن، نکته‌های فراوانی را در موضوعات عرفان نظری و عرفان عملی، به صورت جملات کوتاه آورده است. اهمیت این اثر‌ِ ابن عربی از آن رو است که برخی از نکته‌هایی که در این کتاب است، در آثار دیگر وی دیده نمی‌شود.

علی شالچیان ناظر، محقق در حوزه مطالعات عرفانی و پژوهشگر آثار ابن عربی، به تازگی این اثر را ترجمه و شرح کرده است. شرح شالچیان ناظر اخیراً از سوی انتشارات سلوک ما منتشر شده است. 

شالچیان ناظر که آثاری همچون ترجمه فصوص الحکم (ترجمه تحقیقی) و «سلوک ما» و... را در کارنامه خود دارد، با استفاده از آثار ابن عربی و با بهره‌گیری از بیش از 280 کتاب‌ِ مرجع، به ترجمه و شرح این کتاب پرداخته است و بر این باور است که بسیاری از سخنان‌ِ ابن عربی، در ظاهر، در موارد فراوانی، شبیه به سخنان عارفان و سالکان دیگر است؛ اما معنای مورد نظر او با بسیاری از عارفان و اهل سلوک، فرق‌هایی بنیادین دارد؛ در نتیجه نمی‌توان بدون تحقیق و بررسی، به صرف اینکه ظاهر کلام او شبیه به سخنان دیگران است، معنای مورد نظر او را همان چیزی دانست که از ظاهر کلام او بر می‌آید و دیگران گفته‌اند. علی شالچیان ناظر بارها در ضمن‌ِ مطالب مختلفِ این کتاب، با استناد به سخنان و مبانی ابن عربی، این موضوع را به اثبات رسانده‌است.

کتاب و ادبیات ,

چاپ اول شرح جدید «کتاب الحکمة» در 427 صفحه و با قیمت 750 هزار تومان منتشر شده است.  مطالعه این اثر برای آن دسته از افرادی که می‌خواهند با دیدگاه‌های ابن عربی آشنا شوند، مفید خواهد بود.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار