کد خبر: ۵۱۱۷۶۸
تاریخ انتشار: ۲۴ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۰:۴۶
سیاست یک بوم و دو هوای میلیاردر کاخ سفیدنشین؛

رئیس‌جمهور آمریکا که پیشتر خواستار لغو حکم اعدام یک فرد متهم به قتل در ایران شده بود، هم‌اکنون خود برای یک عامل تیراندازی به افسران پلیس حکم اعدام درخواست کرده است.

به گزارش شفاف، دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا، خواستار صدور سریع حکم اعدام برای فردی شد که روز یکشنبه به دو افسر پلیس در «کامپتون» ایالت کالیفرنیا شلیک کرد.

پیش از این کلانتری شهر لس‌آنجلس در بیانیه‌ای اعلام کرد: «یک معاون مرد و یک معاون زن کلانتری در حالی که در خودروی خود نشسته بودند، هدف تیراندازی قرار گرفتند و به شدت زخمی شدند و هم‌اکنون هر دو در وضعی بحرانی قرار دارند. هر دو آنان تحت عمل قرار گرفته‌اند. فرد مظنون هنوز آزاد است.»

در پی این حادثه ترامپ و دونالد ترامپ جونیور، پسر ارشد رئیس‌جمهور آمریکا، در توئیت‌هایی به این موضوع پرداختند. در حالی که در آمریکا عبارت «جان سیاه‌پوستان اهمیت دارد»، به شعار معترضان به نژادپرستی در این کشور تبدیل شده است، پسر ترامپ در توئیت خود با اشاره به یونیفرم آبی این افسران پلیس نوشت: «جان آنان اهمیت دارد. جان آبی‌ها اهمیت دارد.»

رئیس‌جمهور آمریکا هم که خود از حامیان حمل آزادانه سلاح در این کشور است، در پاسخ به این توئیت نوشت: «اگر آنان (پلیس‌های مورد هدف قرار گرفته) بمیرند، حکم اعدام سریع برای قاتل آنان صادر می‌شود. تنها راه برای جلوگیری از وقوع این (نوع حوادث)!»

این توئیت ترامپ در حالی منتشر می‌شود که او علی‌رغم سکوتش در قبال هفت‌تیرکشی طرفداران خود علیه معترضان به نژادپرستی، در چارچوب مواضع مداخله‌جویانه خود، ۱۳ شهریور (۳ سپتامبر) با ارسال توئیتی از ایران خواست نوید افکاری، یک متهم به قتل که در سال ۹۷ فردی را با ضربه چاقو به قتل رسانده بود،  اعدام نکند.

در پی آن هم مورگان اورتگاس، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا، با تکرار ادعاهای واشنگتن علیه تهران، خواستار لغو این حکم شد.

بیست و دوم شهریور حجت الاسلام و المسلمین سید کاظم موسوی، رئیس کل دادگستری استان فارس، گفت: حکم قصاص یک متهم به قتل که در سال ۹۷ فردی را با ضربه چاقو به قتل رسانده بود، صبح امروز در زندان عادل آباد شیراز به مرحله اجرا درآمد.

رئیس کل دادگستری استان فارس با اعلام این خبر گفت: این متهم ۴۶ روز پس از ارتکاب جنایت در شهریور ماه ۹۷ دستگیر و پرونده وی پس از تکمیل تحقیقات از سوی بازپرس ویژه قتل در دادسرای عمومی و انقلاب شیراز با صدور قرار جلب به دادرسی معاون دادستان عمومی و انقلاب شیراز جهت رسیدگی به دادگاه کیفری یک استان فارس ارسال شد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: