کد خبر: ۵۱۱۷۷۵
تاریخ انتشار: ۲۴ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۱:۱۰
با فسخ یکطرفه قرارداد آژانس خارجی با صداوسیمای ایران به دلیل تحریم‌های آمریکا

آژانس تجاری کنفدراسیون با ارسال نامه‌ای به ایران، عنوان کرده به دلیل تحریم‌های بین‌المللی ضمن لغو یکطرفه قرارداد حق پخش تلویزیونی آژانس با سازمان صدا و سیما، از در اختیار گذاشتن سیگنال زنده مرحله گروهی متمرکز لیگ قهرمانان آسیا در قطر معذور است.

در پی قطع همکاری آژانس طرف قرارداد کنفدراسیون فوتبال آسیا با صداوسیمای ایران، فدراسیون فوتبال با فرستادن نامه‌ای به کنفدراسیون فوتبال آسیا، در خصوص پخش زنده این مسابقات اعلام آمادگی کرد.

به گزارش شفاف، و به نقل از سایت رسمی فدراسیون فوتبال، کنفدراسیون فوتبال آسیا و آژانس تجاری کنفدراسیون، روز گذشته با ارسال نامه‌ای به ترتیب به فدراسیون فوتبال و سازمان صدا و سیما عنوان کرده، به دلیل تحریم‌های بین المللی ضمن لغو یک طرفه قرارداد حقوق پخش تلویزیونی آژانس تجاری کنفدراسیون فوتبال آسیا با سازمان صدا و سیما، از در اختیار گذاشتن سیگنال پخش زنده مرحله گروهی متمرکز لیگ قهرمانان آسیا معذور است.

تحریم ایران برای پخش زنده لیگ قهرمانان آسیا ! / بازی‌های ۴تیم کشورمان پخش نمی‌شود

بر اساس این اعلام رسمی، میلیون‌ها ایرانی از دیدن مسابقات تیم محبوب خود در مسابقات قاره‌ای، آن هم در شرایطی که ویروس کرونا، اجازه دیدن بازی‌ها از روی سکو‌های ورزشگاه را هم از آن‌ها سلب کرده است، محروم شده اند.

سازمان صداوسیمای ایران سال هاست، هیچ حق پخشی برای مسابقات فوتبال داخلی پرداخت نمی‌کند؛ اما در تناقضی آشکار برای روی آنتن بردن بازی‌های برون مرزی تیم‌های ایرانی و یا حتی پخش لیگ‌های اروپایی و مسابقات قاره‌ای اروپا، حق پخش‌های نجومی می‌پردازد.

گفته می‌شود، در پی این اقدام شرکت خارجی دارنده امتیاز حق پخش مسابقات، دبیرکل فدراسیون فوتبال جمهوری اسلامی ایران طی نامه‌ای به دبیرکل کنفدراسیون فوتبال آسیا اعلام کرد که فدراسیون فوتبال با تاکید بر رعایت کلیه قوانین و مقررات در تمامی رویداد‌های بین المللی ـ حتی در شرایط شیوع ویروس کرونا ـ با اعزام نمایندگان خود به منظور حضور شایسته در لیگ قهرمانان آسیا اقدام کرده و بنابراین، انتظار دارد کنفدراسیون فوتبال آسیا، بستر لازم برای پخش زنده مسابقات را از طریق صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران معمول دارد تا خللی در این باره رخ ندهد و میلیون‌ها هوادار و مخاطب علاقه مند به فوتبال در ایران بتوانند بدون استرس مسابقات را از تلویزیون کشورمان و بدون نیاز به شبکه‌های جایگزین ببینند.

فدراسیون فوتبال که ماه هاست بدون رییس اداره می‌شود و سایه تعلیق را بالای سر خود می‌بیند، اعلام کرده که بدیهی است، صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران هم آمادگی لازم برای همکاری در چهارچوب توافقات قانونی خود با آژانس تجاری کنفدراسیون در بحث پخش لیگ قهرمانان داشته باشد.

تحریم ایران برای پخش زنده لیگ قهرمانان آسیا ! / بازی‌های ۴تیم کشورمان پخش نمی‌شود

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر: